Sürükleyici içeriğin potansiyeli bu hafta CES’te ana temalardan biri ve konuya olan ilgisini gösteren yönetmen M. Night Shyamalan, teknoloji geliştiricisiyle işbirliği içinde yarattığı birkaç benzersiz deneyimi tanıtmak için Çarşamba günü Canon’un basın toplantısında sahne aldı. . CES katılımcılarının yaklaşmakta olan Universal gerilimine adım atmasına izin vermeyi amaçlıyorlar. Kabini çalPerşembe günü CES sergi katı açıldığında.

Bu deneyimler, Free Viewpoint video sistemi, MReal karma gerçeklik başlığı, Kokomo VR yazılımı ve uzaktan işbirliği aracı AMLOS dahil olmak üzere öne çıkan Canon teknolojisiyle sağlanır.

Bir dizi Canon Cinema EOS tabanlı 4K kamera ve lens kullanan Free Viewpoint sistemi, çeşitli bakış açılarını yeniden oluşturmak için kullanılabilecek nokta bulutu tabanlı 3D modeller oluşturmak için hacimsel kamera verilerini yakalar. Bu, CES katılımcılarının bir aksiyon sahnesini izlemesi için bir yol oluşturmak için kullanıldı. Kabini çal dört farklı karakter perspektifinden. Deneyim, Shyamalan tarafından denetlendi ve Canon’un Japonya’daki hacimsel video stüdyosunda çekildi.

“Benim için hikaye anlatmak, tamamen karakterin yerine geçmektir. Bu yüzden, olan bir şeye bakış açınızı ve benim bakış açımı bir şey oluyorken yan yana koyabilmek güzel kısım. [of what the technology can do]”diyor yönetmen Hollywood Muhabiri. “[With] filmden aynı sahnenin dört farklı görüntüsü… aynı olaya ait dört farklı duyguyu deneyimliyorsunuz ki bunu çok havalı ve çok ilginç buldum. Bu dört duygunun toplamı, size olan olayla ilgili daha derin bir his verdi.”

Free Viewpoint sistemi, stüdyolardan stadyumlara kadar olan yerlerde kullanım amaçlıdır ve hâlihazırda iki NBA arenasında, Cleveland’daki Cavaliers’ın Rocket Mortgage Field House’unda ve Brooklyn’deki Nets’in Barclays Center’ında kurulmuştur. Canon, videonun canlı yayınlanabileceğini ve ayrıca tekrar oynatma klipleri halinde derlenebileceğini öne sürdü.

Bir saniye Kabini çal Canon’un MReal hafif karma gerçeklik kulaklığını kullanan deneyim, izleyicilerin filmden bir zorla giriş sahnesini bir karaktermiş gibi izlemelerine olanak tanır. Canon, kullanıcıların kendilerine barikat kurmak için sanal mobilyalar ve diğer nesnelerle etkileşime girebileceğini söyledi.

Uyumlu bir VR kulaklığı ve akıllı telefonla birleştirildiğinde etkili bir şekilde 3D görüntülü görüşmeye olanak sağlayan Canon’un Kokomo VR yazılımı, CES ziyaretçilerinin bir VR başlığı takmasına ve bir karakterle sohbete adım atmasına olanak sağlamak için kullanılır. Kabini çal3 Şubat’ta açılıyor.

Son olarak, AMLOS ile CES katılımcıları Philadelphia setinden bir temsilci ile bağlantı kurabilir. Kabini çal filmdeki olayların “sonrasını araştırmak” için. Canon, uzaya yerleştirilen ipuçlarını geliştirmek için Shyamalan ile birlikte çalıştığını bildirdi. AMLOS, bu deneyimlerin oluşturulmasında bir işbirliği aracı olarak da kullanıldı.

Canon USA başkanı ve CEO’su Kazuto Ogawa, bunun gibi deneyimler konusunda daha fazla film yapımcısıyla çalışmayı umduğunu söyledi. “Canon’un nihai rolü, yaratıcılar için sonsuz fırsatları ortaya çıkararak insanları birbirine yaklaştırmaktır” dedi.sinema-2