BSES, görme engelliler için Braille alfabesiyle elektrik faturasını başlattı

Tüketicilerinin tüm kesimlerini güçlendiren kapsayıcı bir kuruluş olma taahhüdünü göstermek, BSES Rajdhani Power Limited (BRPL) ve BSES Yamuna Power Limited (BYPL) yılında elektrik faturası ile çıkmıştır. Braille görme engelliler için

Dünya Braille Günü vesilesiyle, BSES Braille faturası, avukat ve Genel Sekreter SK Rungta tarafından tanıtıldı. Ulusal Körler Federasyonu (NFB) BSES’in Nehru Place’deki merkez ofisinde, NFB yetkilileri ve görme engelli tüketicilerin huzurunda.

BSES ekibi, Direktörü Amal Sinha, BRPL CEO’su Vineet Sikka ve BYPL CEO’su Amarjeet Singh tarafından yönetildi.

Bununla birlikte BSES, şehirdeki ilk ve ülkedeki bir avuç arasında elektrik faturasını Braille alfabesiyle başlatan tek discom oldu. Bu vesileyle, Braille alfabesindeki yasa tasarısının yanı sıra, BSES’in geliştirilmiş ve sesle erişilebilen mobil uygulaması ve görme engelliler için kapıda ödeme hizmetleri de devreye alındı.

BSES’in Braille alfabesindeki elektrik faturası, görme engelli kişilerin özel ihtiyaçlarını karşılayacak ve elektrik faturasının tüketilen birimler, son ödeme tarihi, sübvansiyon detayları, planlar vb. gibi çeşitli bileşenlerini daha iyi anlamalarını sağlayacaktır. Faturayı seçen haneler Braille’de normal BSES elektrik faturasını almaya devam edecek.

Braille faturasının yanı sıra BSES, Güney ve Batı Delhi sakinleri için yükseltilmiş ve sesle etkinleştirilen erişilebilir mobil uygulamayı – BRPL Power App – başlattı ve BYPL Bağlantısı Doğu ve Orta Delhi’de ikamet edenler için.

BSES hizmet buketini daha da güçlendiren ve görme engellilerin bu hizmetlere başvurmasını daha da kolaylaştıran kapı kapı hizmetleridir (DSS). Görme engelli tüketiciler sadece DSS’ye kaydolabilir ve talebi aldıktan sonra bir BRPL/BYPL yetkilisi uygun bir zamanda onları evlerinde ziyaret ederek tüm formaliteleri tamamlamalarına yardımcı olur. Bir BSES ofisini ziyaret etmelerine gerek yoktur.

BSES, görme engellilerin Braille alfabesine kaydolmasını ve kapıda ödeme hizmetlerinden yararlanmasını çok kolaylaştırıyor. Bunu, BSES mobil uygulamaları, BSES çağrı merkezi veya e-posta gibi uygun seçenekler aracılığıyla CA ve cep telefonu numaralarını kaydederek yapabilirler. Bunu kendileri veya arkadaşlarının ve aile üyelerinin yardımıyla yapabilirler.

Tüketici dostu girişimi duyururken bir BSES sözcüsü, “Görme engelliler için BSES Braille faturasını başlattığı için SK Rungta’ya çok minnettarız. Bu vesileyle, BSES’in yükseltilmiş ve sesle etkinleştirilen erişilebilir mobil uygulaması ve kapı seti hizmetleri tüketici tabanımızın çok önemli bir bölümünün özel ihtiyaçlarına cevap verecek görme engelliler için de lansmanı yapılmıştır.

“Bu sosyal açıdan kapsayıcı girişim için görme engellilerin ihtiyaçlarını daha iyi anlamamıza yardımcı olan sürekli rehberlik ve destekleri için Ulusal Körler Federasyonu ve Genel Sekreteri SK Rungta’ya şükranlarımızı sunuyoruz. Bu girişimin onları daha da güçlendireceğinden eminiz. .”

BRPL & BYPL önde gelen enerji dağıtım şirketleri ve aralarındaki ortak girişimlerdir. Reliance Infrastructure Limited ve Devlet arasında Ulusal Başkent Bölgesi Delhi (GoNCTD).

FacebooktwitterLinkedin
genel-9