Bethesda ve ZeniMax stüdyolarındaki kalite güvence çalışanları, ezici bir çoğunlukla Amerika İletişim İşçileri ile bir sendika oluşturmak için oy kullandı ve bu, ZeniMax Workers United’ı ABD’deki en büyük sertifikalı video oyunu sendikası ve Microsoft içindeki ilk resmi pazarlık birimi haline getirdi.

İçinde basın bültenikıdemli QA ses test uzmanı Victoria Banos, yaklaşık 300 çalışandan oluşan sendikanın şirketteki ani kriz dönemlerine, haksız ödemelere ve büyüme fırsatlarının eksikliğine son vermeye çalıştığını söyledi.

Banos, “Sendikamız gerçekten rekabetçi ücret, yönetim ve işçiler arasında daha iyi iletişim, kariyerlerinde ilerlemek isteyenler için açık bir yol ve daha fazlası için baskı yapacaktır.” dedi.

ZeniMax ana şirketi Microsoft, sendikayı gönüllü olarak tanıdı ve ZeniMax Workers United şimdi teknoloji devi ile ilk sözleşmesini pazarlık etmeye çalışacak. Microsoft geçen yıl “sendikalarla yaratıcı ve işbirlikçi yaklaşımlara” bağlı olduğunu ve şirketin çalışanların sendikalaşma çabalarına direnmeyerek işçi haklarına saygı duyacağını duyurdu. Bir blog gönderisinde, Microsoft başkanı Brad Smith, şirketin “çalışanlarımızın bilinçli kararlar vermesini ve kurma veya katılma konusunda yasal haklarını kullanmalarını zorlaştırmak yerine kolaylaştıracak işbirlikçi yaklaşımlara bağlı olduğunu” yazdı. bir birlik.”

Ek olarak Microsoft, geçen yıl Amerika İletişim İşçileri ile, şirketin 69 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımının kapanmasından 60 gün sonra yürürlüğe girecek ve Activision çalışanlarının sendikalara katılmasını kolaylaştıracak bir işgücü tarafsızlığı anlaşması imzaladı. Federal Ticaret Komisyonu, Activision Blizzard’ın Microsoft’u video oyun endüstrisinde çok güçlü bir rakip haline getireceğini iddia ederek satın almayı engellemek amacıyla şu anda Microsoft’a dava açıyor.

Blizzard Albany ve Raven Software’deki QA çalışanları da dahil olmak üzere birçok Activision Blizzard grubu, Activision Blizzard’da bir “kardeşlik çocuğu” işyeri kültürü olduğu iddiasıyla devam eden bir California eyaleti davasının ardından sendikalar kurdu. Her iki sendika da Activision Blizzard tarafından gönüllü olarak tanınmadı ve bunun yerine resmi Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu seçimleriyle kuruldu. Daha yakın zamanlarda, eski bağımsız stüdyodaki geliştiriciler World of Warcraft geliştiricilerine dönüştü. Proletarya da bir sendika kurmaya çalışacaklarını açıkladı.

ZeniMax Workers United’ın oluşumu, 2023’ün ilk yarısında doğaüstü nişancı oyunu Redfall ve merakla beklenen bilimkurgu RPG Starfield’ı piyasaya sürmesi planlanan ZeniMax ve Bethesda için büyük bir yıl olmaya aday bir dönemde gerçekleşti.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1