Sam Bankman-Fried değil Birkaç federal dolandırıcılık suçlamasına yönelik suçun kabul edilmesi büyük ölçüde bekleniyordu ve birkaç hukuk uzmanının önerdiği bir şey, taktiksel bir yanıttı.

Şirketi Kasım ayında çöken kripto borsası FTX’in eski CEO’su, New York’taki Federal Bölge Mahkemesinde savunma yaptı.

Şu anda blockchain şirketlerine danışmanlık yapan eski bir ABD avukatı olan Mary Beth Buchanan, TechCrunch’a verdiği demeçte, federal ceza adaleti sisteminde sanıkların ilk ortaya çıktıklarında suçsuz olduğunu iddia etmelerinin çok yaygın olduğunu söyledi.

FTX’in çöküşünün hızlandırılmış zaman çizelgesi ve olaya karışanlara karşı yasal işlemler beklenmedik ve eşi benzeri görülmemişti.

“Şahsen ve yalnızca kamuoyunun bildiği bilgilere göre, davanın başında bir savunma pazarlığı şansının çok zayıf olduğunu düşünüyorum.” AnChain.AI’den Michael Fasanello

Bankman-Fried, iki aydan kısa bir süre içinde sekiz federal suçlamayla karşı karşıya kalırken, FTX’in kurucu ortağı ve eski CTO’su Gary Wang ve Alameda Research CEO’su Caroline Ellison da dahil olmak üzere ona yakın diğerleri birden fazla suçlamayı kabul etti ve savunma anlaşmalarını kabul etti.

John’s Üniversitesi’ndeki Peter J. Tobin İşletme Fakültesi’nde hukuk profesörü olan Anthony Sabino, TechCrunch’a verdiği demeçte, Bankman-Fried’ın “bunu yapmaya mutlak hakkı olduğu için” suçsuz olduğunu iddia etti. “Ve akıllıca bir oyundu. Seçeneklerinizi açık tutun. Devlete fırsat vermeyin. bekle Bir anlaşma her zaman daha sonra yapılabilir.”

AnChain.AI kripto uyum görevlisi Michael Fasanello da aynı fikirde. “İlk ‘suçsuz’ savunması, gerçekten sadece bir formalite ve sanık tarafından suçlamaların kabul edilmesidir.”

Sabino, suçsuz olduğunu ileri sürerek, Bankman-Fried’e savcılarla bir anlaşma yapmak için daha fazla alan sağladığını kaydetti, eğer kendisi ve avukatlarının istediği bir şeyse, dedi.

ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinin kıdemli yargıcı Lewis Kaplan, Bankman-Fried’in bir sonraki duruşma tarihini 2 Ekim olarak belirledi. o zamana kadar onun savunması.

Fasanello, “Bu, ‘suçsuz’ olduğunu ileri sürerek topyekun bir savaş başlatmak veya ‘suçlu’ olduğunu ileri sürerek kendinizi mahkemenin insafına bırakmak isteyeceğiniz bir dava değil” dedi. “Orta yol, burada tatlı nokta.”

Sabino, Bankman-Fried’in savunma ekibinin, gözden geçirilmesi beklenen dağlar kadar kanıt göz önüne alındığında hazırlanmak için daha fazla zamana ihtiyacı olacağını söyledi. “Daha da önemlisi, savcıların ve SBF’nin anlaşmaya varma ihtimali daha yüksek. Bu nedenle, bir savunma pazarlığı müzakere etmek için zamana ihtiyaç duyulacak.”genel-24