Samsung’un, sosyal medya uygulamalarının dahili kamerasında çekilen fotoğrafların kalitesini iyileştirmek için sosyal medya platformları olan Instagram, Snapchat ve TikTok ile işbirliği yaptığı bildirildi. Bir rapora göre, bu uygulamalar aracılığıyla tıklandığında fotoğrafların kalitesinde artık bir düşüş görülmeyecek. Çok sayıda insan bu uygulamaları fotoğraf ve video çekmek için kullanıyor. Ancak, bu uygulamalarla çekilen fotoğraflar, telefonun yerel kamera uygulaması kullanılarak çekilen fotoğraflara kıyasla düşük kalitede.

Tipster’a göre Ahmed Qwaider, Samsung, yaklaşan amiral gemisi serisi Galaxy S23’te fotoğraf yükleme kalitesini iyileştirmek için popüler sosyal medya uygulamaları Instagram, Snapchat ve TikTok ile iş birliği yapıyor. Bu işbirliği, dahili kameraları aracılığıyla bu uygulamalarda çekilen fotoğrafların kalitesini artıracak.

Samsung’un bu uygulamalarla ortaklığı, kullanıcıların Instagram, Snapchat ve TikTok’ta da telefonun yerel kamera uygulamasına erişmesine olanak tanıyacak. Rapora göre bu, kullanıcıların daha kaliteli fotoğraflar çekmesini sağlayacak. Daha sonra uygulamalardan indirilse bile fotoğrafların kalitesi düşmeyecek.

Göre bildiri GizmoChina tarafından geliştirilen Samsung, kullanıcı arayüzünde bu özellikleri sunan ilk ve tek Android akıllı telefon şirketidir. Şu anda şirket, Galaxy S22 serisi için bu sosyal medya uygulamalarında gece modu ve yardımcı kamera lensleri desteği sunuyor.

Yakın zamanda Samsung, yakında çıkacak amiral gemisi akıllı telefonları için yeni bir yonga seti için Google ile genişletilmiş ortaklığını da duyurdu. Bir ihbarcı, Samsung’un 2025’te çıkacak olan Samsung Galaxy S serisi amiral gemisi akıllı telefonlarına güç sağlamak için yeni bir yonga seti getireceğini paylaştı.

Yaklaşan Galaxy S serisi yonga setinin daha gelişmiş bir 3nm işlemci kullanması bekleniyor çünkü teknoloji devi şimdiden 3nm yongalar üzerinde çalışmaya başladı. Güney Koreli teknoloji devi an itibariyle Google’ın Tensor çiplerini yapıyor. Şirket, bu yonga seti için Google’ın Tensor ekibi ve AMD’nin grafik ekibiyle çalışıyor. İki yüksek performanslı Cortex-X çekirdeği, daha düşük bir saat hızında çalışan dört performans odaklı çekirdek ve dört enerji tasarruflu çekirdekten oluştuğu tahmin ediliyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.

genel-8