Valve’ın birinci şahıs aksiyon-macera oyunu için en iyi modlardan biri olan Portal için RTX güncellemesinin hemen ardından ışın izleme güncellemesi de geliyor. Nvidia, yeni RTX Remix modlama platformunu vurgulamak için Portal: Prelude modunun bazı ilk görüntülerini gösterdi ve yeni yeniden düzenlenmiş sürümde modun orijinal yaratıcısıyla birlikte çalışıyor.

Portal: Prelude’un arkasındaki baş mod yapımcısı Nicolas ‘Nyk018’ Grevet, yeniden düzenlemede Nvidia ve Raiser the Bar: Redux for Half-Life 2: Episode Two’yu yaratan mod yapımcısı David Driver-Gomm ile birlikte çalışıyor. Modda iş başında olan yeni ışın izlemeli aydınlatmanın bazı görüntüleri, bu yılki CES’ten Nvidia Özel Adresinde görülebilir – mobil kullanıyorsanız, ilgili bölüm 25:25 işaretinde başlar:

Portal: Prelude, Aperture Labs’ta tekrarlayan, sıkıcı görevleri üstlenmek için yaratıldığını öğrendiğimiz pasif-agresif kötü niyetli yapay zeka GLaDOS’un başlangıç ​​hikayesini anlatıyor.

Mod yapımcıları, çeşitli oluşturma araçlarını bağlamak için donanım şirketinin Omniverse’ini kullanan Nvidia’nın RTX Remix platformunu kullanarak modda kullanılan varlıkları güncelliyor.

Portal: Prelude RTX yakında kullanıma sunulacak ve çıktığında ModDB ve Nexus Mods’tan ücretsiz olarak indirebileceksiniz. Doğal olarak oynamak için Portal’ın bir kopyasına ihtiyacınız olacak.

Portal (ve Portal 2) PC’deki en iyi oyunlardan biri olmaya devam ediyor, bu yüzden oynamadıysanız bir kopyasını kapmaya değer.oyun-2