GEN Teknolojisi sergiledi 3. NEFES AL Sanal Gerçeklik koku platformu HAYIR 2022 ve bugün, şirket geliyor CES 2023 ION 3 ile, OVR Technology tarafından “daldırmayı geliştirmek için VR, AR, mobil ve masaüstü için optimize edilmiş ilk kişisel, giyilebilir koku teknolojisi” olarak tanımlanıyor. Daha önce, OVR Teknolojisi ürünleri işletmeye özeldi ve ION 3 ile şirket, tüketicilere sanal yaşamlarını iyileştirmek için sınıfının en iyisi bir dijital koku giyilebilir teknoloji sunmayı amaçlıyor.

İYON 3 kartuşları kullanarak binlerce koku veren giyilebilir bir cihazdır ve dağıtım sistemi, kullanıcıların VR, AR ve mobil veya masaüstü bilgi işlem cihazlarında görüntülediği içerikle senkronize edilir.

Yalnızca kullanıcılar video oyunları oynarken veya film izlerken koku alma duyusunu deneyimlemekle kalmayacak, aynı zamanda OVR, profesyonellerin ve amatörlerin geliştirdikleri dijital içerik için optimize edilmiş dijital kokular oluşturmalarını sağlayan bir koku oluşturma aracı sağlayacak.

Metaverse sıcak bir trend ve son zamanlarda gördük duygusalbir nöroteknoloji kulaklık şirketi, L’Oréal ile ortaklar tüketicilerin en çok arzu ettikleri kokuları seçmelerine yardımcı olmak için. Dior, Guerlain veya Chanel gibi en prestijli parfüm markalarının yeni nesil kokularını yaratmak için OVR Technology’nin ION 3 patentli araç takımını kullanmaya cesaret edip edemeyeceklerini merak ediyorum.

Görme ve seçme, mevcut VR ve AR deneyimlerinde kullanılan ana duyulardır ve CES 2023’te yalnızca bir kaç cihazlar dokunma duyusunu sağlayan ürünler, VR/AR kategorisinde CES İnovasyon Ödüllerini aldı. Bugün, koku alma, giyilebilir küçük bir cihazda dijital olarak taklit etmek için hala zor bir duygudur. form faktörüve ION 3’ün yanı sıra, gösteride başka bir giyilebilir koku cihazı denemek zorundayım: Aromajoin. Dün CES’te Japonlar şirket başlattı Aroma Shooter Giyilebilir ve Aroma Oynatıcı Kullanıcılar ilgili bir videoyu izlerken giyilebilir bir cihaz üzerinden birden çok kokuyu kolayca ileten ürünler.

ION3’ü deneyimlemek için CES katılımcılarının Tech West-Venedik Fuar Salonu’ndaki 51365 numaralı OVR teknoloji standına gitmeleri gerekiyor.

OVR Technology’nin ION 3 patentli araç takımı şunları içerir:

  • Kullanıcıların mobil, masaüstü, AR ve VR aracılığıyla çok duyusal içeriği deneyimlemelerine olanak tanıyan giyilebilir bir koku teknolojisi;
  • Önde gelen bilişsel sinirbilimci Rachel Herz, PhD ile ortaklaşa tasarlanmış bir mobil uygulama yaratıcısı stüdyosu ve topluluğu;
  • Binlerce benzersiz koku üretebilen evrensel bir koku yazılımı kartuşu
  • dijital deneyimler için özel olarak tasarlanmış kombinasyonlar.

dosyalanmış Breaking >Cep Telefonları >Bilgisayarlar >Oyun >Tabletler. Artırılmış Gerçeklik (AR), CES, CES 2023 ve Sanal Gerçeklik (VR) hakkında daha fazlasını okuyun.genel-1