Madden NFL 23, aylardır bir dizi sunucu tarafı sorunuyla boğuşuyor ve bugüne kadarki en etkili olanı, bilinmeyen sayıda oyuncu yapımı ligin kalıcı olarak silinmesine neden oldu.

Madden’in en yeni Franchise modu sorunlarını yalnızca birkaç hafta önce ele aldık. Bu süre zarfında, bazı oyuncular liglerinin dışında kalırken, diğerleri değildi. 15 Aralık’ta bir düzeltme geldi, ancak benzer bir sorun günler sonra ortaya çıktı. Twitter’da oyunun destek hesabı 26 Aralık’ta onaylandı. İki gün sonra aynı hesap ilan edildi sorunların çözüldüğünü ve “kullanıcıların artık [Connected Franchise Mode] Sorunsuz.” Ne yazık ki, bir gün sonra ekip bir kez daha kiple ilgili sorunları ortaya çıkardı ve bazı oyunculara son derece pahalıya patlayacak olan da bu son mesaj çifti.

30 Aralık’ta duyurulduğu üzere, Franchise moduna belirli bir zaman aralığında giriş yapan oyuncular, bir “veri depolama sorunu” nedeniyle kayıtlı verilerini sonsuza kadar kaybetmiş olabilir. dedi Tiburon oyunun resmi forumlarında.

“28/12/28 Çarşamba günü 14:45 EST civarında, Franchise sunucusuna erişmeye çalışan Oyunculara liglerin kullanılamadığı şeklinde bir hata verildi. Sorun 29/12/29 Perşembe günü 00:45 EST’ye kadar devam etti. Maalesef, oturum açtıysanız Franchise ligleri sırasında, verileriniz, Franchise dosyalarının bozulmasına neden olan bir veri depolama sorunu nedeniyle etkilendi.”

Bu belirtilen pencere, liglerin bir kez daha tüm oyuncular için açık ve çalışır durumda olduğu duyurusunu takip etti, bu da muhtemelen bazı oyuncuların her şeyin yolunda olduğunu düşünerek Franchise’a geri döndükleri, ancak farkında olmadan liglerinin silinmesine katkıda bulundukları anlamına geliyor.

Bazı Madden oyuncuları için haftalarca veya aylarca süren çaba bir gecede yok oldu ve geri gelmiyor.

Tiburon, kaybedilen Franchise tasarruflarının tahmini %40’ının hala kurtarılabileceğine inandığını, ancak oyuncuların bunun nasıl olabileceği hakkında daha fazla şey duymayı beklediklerini ekledi. Ekip ayrıca bazılarının tamamen kaybolduğunu kabul ediyor ve etkilenen oyuncuların baştan başlamasını öneriyor.

Forum gönderisinde “Yukarıdaki pencerede oturum açtıysanız, mod çalışır durumdayken yeni bir franchise başlatmanızı öneririz” yazıyordu. Birçok oyuncu için Franchise, oyunun en önemli parçası ve muazzam bir zaman kazandırıcıdır. Birden fazla mevsim koymak ve sanal bir hanedan inşa etmek, büyük RPG’lerle aynı seviyede, düzinelerce hatta yüzlerce saat alabilir. Doğal olarak, ekibin sonraki tepkisi birçok oyuncu için yetersiz geldi, birçoğu sosyal medyada geri ödeme talep ediyor ve/veya Twitter’da #BoycottMadden24 hashtag’ini tanıtıyor.

Takımın bu kötü sorunu daha da kötü gösteren kafa karıştırıcı ifadesine rağmen, bazı ligler hiç etkilenmedi – Ligim artık kader olan zaman aralığında oyunlar oynadığı için bunu ilk elden biliyorum. Dolayısıyla, Tiburon’a göre toplam kaybedilen lig sayısı hatadan etkilenenlerin %60’ı, %60’ı değil. herşey Madden Franchise tasarruf sağlar. Bazı şüpheci oyuncular, kesin rakamların paylaşılmadığı göz önüne alındığında liglerin %40’ının hala eski haline dönebileceği söylendiğinde takımın dürüstlüğünden şüphe duydular, ancak şu ana kadar yüzdelerin uydurma olduğunu gösteren hiçbir kanıt görmedik. Yine de, oyunun sıkıntılı geçmişinin birçok oyuncu arasında iyi niyet beslemediği açık.

Devam eden sunucu sorunları genel olarak yaygın ve kaotik görünüyordu. Diğer sorunlar arasında oyunların sonunda oyun sonuçlarının kaybedilmesi, kadro hareketlerinin geri alınması ve liglerin bazen oyun içi haftalar veya aylarca zaman içinde geriye döndüğü, şu anda çözülmüş gibi görünen özellikle rahatsız edici bir sorun yer alıyor. Bu sunucu tarafı sorunlarının henüz ortadan kalkmamış olması ve yeni biçimlerde ortaya çıkmaya devam etmesi, Madden oynamayı kişinin kendi harcadığı zaman ve çabayla kumar oynaması gibi hissettirebilir.

Daha fazla ayrıntı için bir EA temsilcisine ulaştık, ancak onlar bu makale yayınlanmadan önce yorum yapmadılar. Yaparlarsa veya yaptıklarında ve daha fazlasını öğrendikçe güncelleyeceğiz.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1