2023’ün ilk haftasında, birkaç ülkenin kripto sektörünü denetlemek için yasalar formüle etmede ilerleme kaydettiği görüldü. İngiltere, İtalya ve Fas’tan sonra İsrail, kripto para birimleri ve diğer sanal dijital varlıklar için düzenleyici bir çerçeveyi tamamlamaya bir adım daha yaklaştı. Oradaki yetkililer, taslak kripto kurallarını önümüzdeki günlerde resmi olarak mühürlemeden önce halkın yorumları için açtı. 12 Şubat tarihi, halkın yasa tasarılarına tepkilerini iletmesi için son tarih olarak belirlendi.

kurallar olmuştur listelenmiş İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi (ISA), kripto varlıkları etrafındaki faaliyetlerin ülkede hız kazanmasının ardından tahmini İsrail’den uçucu sektörde deney yapan 200.000 sahip ve tüccar.

Kripto sektörünün yatırımcılarını korumak ve İsrailli kripto yatırımcılarıyla çalışmak isteyen sektör oyuncuları için zorunlu operasyonel gereklilikler, Batı Asya ülkesinin hükümeti için önemli odak noktalarıdır. CoinTelegraph bir raporda söyledi.

Önerilen yasalar ayrıca, sanal dijital varlıkları (VDA’lar) kategoriye dahil etmek için ‘menkul kıymetler’ teriminde bir değişiklik yapılmasını istedi.

İsrail hükümeti, yasalar yürürlüğe girdikten sonra yasalara uymayan bireylere ve kripto şirketlerine yaptırım uygulamak istiyor.

Şimdilik, tüm dijital varlık ihraççılarından, alım satım için kayıt yaptırmadan önce varlıkları hakkında ayrıntılı bir belge sunmaları istendi.

Kendi kripto düzenlemeleri üzerinde çalışan diğer ülkeler gibi, İsrail de anonimlik unsuru nedeniyle büyük ölçüde izlenemeyen kripto işlemlerinin rotasını izlemenin yollarını bulmaya çalışıyor.

Geçen yıl Kasım ayında, İsrail’in baş ekonomisti Shira Greenberg, Batı Asya ülkesindeki kripto endüstrisine ince ayar yapabilecek potansiyel kurallar öneren ayrıntılı bir raporu maliye bakanlığına sunmuştu.

Teklif, İsrail Bankası’na istikrarlı dijital varlıkların işlemlerini denetleme yetkisi vermeyi içeriyordu.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8