Bir GPU uzmanı, sorunlu bir AMD Radeon RX 7900 XTX tasarım kusuru keşfetti ve bu, 110°C sıcak noktalara neden oluyor. Termal sorun, binlerce referans RDNA 3 grafik kartını etkileyebilir, ancak görünüşe göre özel değişkenler veya RX 7900 XT için geçerli değil.

Radeon RX 7900 XTX, geçen ay RTX 4080’i geçmek için çıkış yaptı ve o zamandan beri Nvidia RTX 4070 Ti, AMD’nin en iyi grafik kartı yarışmacısına karşı savaşa katıldı. Elbette, RTX 4090 eriyen bir kablo sorunuyla birlikte geldiğinden, tasarım kusuru sıkıntılarıyla eziyet çeken tek şirket kırmızı takım değil.

tarafından keşfedildi Igor’un LaboratuvarıAMD Radeon RX 7900 XTX termal kısma sorunları, grafik kartının buhar bölmesindeki bir sorunla bağlantılıdır (aracılığıyla Video kartı). Gazetecinin bulgularına kısa bir yanıt veren AMD, “sınırlı sayıda satılan kartı” etkilediğini belirterek referans tasarım kusurunu doğruladı.

AMD, etkinin sınırlı olduğunu iddia etse de, Igor’s Lab’e yakın kaynaklar “4-6 grubu” etkilediğini söylüyor. Bir e-postada, entegratörler “300’den fazla” grafik kartı iade ettiklerini söylüyorlar, ancak binlerce kişinin aynı kaderi paylaşabileceği varsayılıyor.

Yukarıda açıklanan Radeon RX 7900 XTX kartlarından birine sahipseniz AMD, destekle iletişime geçmenizi önerir. Açıklama, kusurlu birimlerin iade edilip edilmeyeceğini belirtmez, Igor’s Lab tarafından paylaşılan yazışmalar, geri ödeme veya değişim sağlanacağını ima eder. Bununla birlikte, iddiaya göre, etkilenen kullanıcılar için yaraya tuz ekleyebilecek olan posta ücretini ödemeniz gerekecek.oyun-2