Google, Ocak 2023 Android güvenlik düzeltme ekini de içeren Pixel telefonlar için Ocak 2023 güncellemesini kullanıma sunmaya başladı. Güncelleme, Android 13 üzerinde çalışan Pixel cihazlar için önümüzdeki haftalarda aşamalı olarak kullanıma sunuluyor. OTA güncellemesi uygun Pixel akıllı telefonlar için kullanıma sunulduğunda kullanıcılar bir bildirim alacak. Bu güncelleme Pixel telefonlara, desteklenen tüm aksesuarlarla surround ses sunabilmelerini sağlayan Uzamsal Ses desteği ekler. Bu güncellemede ayrıca birkaç genel düzeltme daha bulunmaktadır.

Google ilan edildi Çarşamba günü, Pixel cihazları için Ocak 2023 güncellemesini sunmaya başladı. Bu güncelleme, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya Uzamsal Ses desteği getiriyor. Bu özellik daha önce Android 13 QPR1 beta güncellemesinde tespit edilmişti. Bu teknoloji, ses sinyallerini yakalamak ve sürükleyici bir ses ortamı oluşturmak için yönlü filtreler uygulamak üzere tasarlanmıştır. Şirket, kafa takibi ile Uzamsal Ses desteğini etkinleştirmek için yakında Pixel Buds Pro için bir güncelleme yayınlayacağını açıkladı.

Spatial Audio’nun yalnızca Bluetooth Low Energy (LE) sesle uyumlu cihazlar tarafından desteklendiği bildiriliyor. Bu güncellemeyle Google, “belirli Bluetooth Low Energy cihazlarının veya aksesuarlarının eşleşmesini veya yeniden bağlanmasını engelleyen” bir sorunu düzeltti. Belirli kulaklıklarda sesin çalınmasını engelleyen başka bir sorun da çözüldü.

Ocak 2023 güncellemesi ayrıca Pixel 6a ve Pixel 7’de parmak izi tanıma ve yanıt sürelerinde ek iyileştirmeler getiriyor. Akıllı telefonu portre modunda tutulurken yatay moda geçmeye zorlayan başka bir hata da düzeltildi.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro da bu güncellemeyle birkaç düzeltme daha aldı. Yakınlaştırılmış fotoğraflar, dahil edilen kamera düzeltmesi nedeniyle artık bozuk veya bozuk görünmeyecek. Ayrıca cihazın açılırken uyanmamasına neden olan bir hata giderildi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8