Buz Luhrmann’ın Elvis En iyi film ve en iyi yönetmen ödülleri de dahil olmak üzere Hollywood Uluslararası Film Festivali Capri’yi kasıp kavurdu.

Warner Bros.’un Elvis Presley hakkındaki gösterişli biyografisi ayrıca en iyi yapımcılar, en iyi prodüksiyon tasarımı, en iyi kostüm tasarımı ve en iyi makyaj ve saç şekillendirme dahil olmak üzere altı ödül daha kazandı. İtalya’nın Napoli kentinde düzenlenen ödül töreninde, yıldız dönüşüyle ​​en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanan Brendan Fraser yer aldı. Balina ve Angela Bassett en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazandı. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda.

Ayrıca Ana De Armas, Marilyn Monroe rolündeki başrol performansıyla en iyi kadın oyuncu tacını kazandı. Sarışın, En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü ise Netflix dizisindeki rolüyle Eddie Redmayne kazandı. İyi Hemşire.

Netflix, Guillermo Del Toro’nunki de dahil olmak üzere, başlıklarının Capri film festivalinde dokuz ödül aldığını gördü. PinokyoAlexandre Desplat tarafından en iyi animasyon ve en iyi orijinal müzik için tanınan; en iyi uyarlanmış senaryo ve en iyi kadro Cam Soğan: Bir Bıçak Çıkarma Gizemi; ve Batı Cephesinde Her Şey Sessiz en iyi uluslararası özellik için kazanan. Alejandro González Iñárritu, son filmi Capri Vizyoner Ödülü’ne de layık görüldü. Bardo.

Tom Cruise’un Top Gun: Maverick en iyi sinematografi, en iyi kurgu ve en iyi görsel efektler için teknik kategorilerde üç Capri Ödülü kazandı.

Diğer ödül töreninde Daniel Kwan ve Daniel Scheinert, filmleriyle en iyi orijinal senaryo ödülünü aldı. Her Şey Her Yerde Aynı Andave Dianne Warren en iyi orijinal şarkı ödülünü aldı. Bir Kadın Gibi Anlat tema şarkısı “Alkış.”sinema-2