“Dünyanın başka bir akıllı saate ihtiyacı yok.” Bu, yeni bir akıllı saat için oldukça garip bir adım, ama elbette buradaki fikir şu: ikinci nesil Citizen CZ Smart gibilerini yenmeyi amaçlamaz Apple Watch Serisi 7 ve Samsung Galaxy Watch 5, bunun yerine giyilebilir endüstrinin oyun alanını tamamen yeniden tasarlıyor.

Öncelikli olarak klasik (“aptal” olarak okuyun) saatler tasarlamaya ve satmaya odaklanan bir şirket olarak Citizen, böyle bir şeyi asla kendi başına başaramazdı, bu nedenle NASA’nın bilimsel araştırmalarından ve IBM Watson Studio çalışma alanında geliştirilen sinir ağlarından yardım istedi. Mart 2023’ten itibaren ABD’li izleyicilere “daha akıllı” bir saat sunmak.

Büyük vaatler, çok fazla net detay yok

Geçmişe baktığımızda, bu “daha akıllı” akıllı saatin diğer cihazlar yerine kullanıcılarına “bağlanabileceği” ve yalnızca sizi bilgilendirmek yerine “öngörebileceği” şeklindeki abartılı (ve son derece belirsiz) pazarlama iddialarına baktığımızda, yükseltilmiş CZ Smart’ın tam olarak ne olduğuna dair oldukça karmaşık bir açıklama buluyoruz. orada kuşkusuz benzer ve tartışmasız tekrarlayan akıllı saatler kalabalığından sıyrılmak için yapar.

Özetle, tescilli bir CZ Smart YouQ uygulaması, sözde yenilikçi teknolojilerden ve “sınıfının en iyisi” araştırmadan yararlanarak, kullanıcıların “anlamalarına ve” “günlük potansiyelinizi” en üst düzeye çıkarmak için daha iyi alışkanlıklar oluşturmak için “özelleştirilmiş içgörüler ve kişiselleştirilmiş stratejiler” sunarken “yorgunluk ve uyanıklık kalıplarını önceden tahmin edin”.

Bu, Fitbit ve Garmin gibi şirketlerin son birkaç yılda piyasaya sürülen çeşitli giyilebilir cihazlara ilişkin kendi açıklamalarında kuşkusuz kullandıkları pek çok moda sözcüktür, ancak Citizen görünüyor Gerçekten yukarıda belirtilen tescilli yazılımının rakipsiz kişiselleştirme ve “benzersiz karakterizasyonunuz, ritimleriniz ve alışkanlıklarınız” hakkında mümkün olan en iyi içgörüyü sunacağından emin.

Nihai hedef elbette tanıdık, ancak daha sağlıklı bir bedene ve zihne ulaşmanın yolu, Citizen’ın yaklaşımında daha önce duyduğumuz her şeyden daha labirent gibi geliyor, bu yüzden kesinlikle ilgimizi çekti.

“İlgi çekici”, astronotların “zihinsel keskinliğini” belirlemek için orijinal olarak NASA tarafından geliştirilen bir değerlendirmeye “tüketiciye dönük” bir yaklaşım olan Alert Monitor testleri adı verilen bir şeye (diğerlerinin yanı sıra) bağımlı bir uygulamayı karakterize etmenin muhtemelen en iyi yoludur.

Bilinmesi gereken diğer ayrıntılar… ve bazılarının onaylanması gerekiyor

ile aynı Snapdragon Wear 4100+ işlemci tarafından desteklenmektedir. Fossil Gen 6 serisi, yeni Citizen CZ Smart, 41 mm “Günlük” ve 44 mm “Spor” versiyonlarda… belirtilmemiş fiyatlarla gelecek.
Smart YouQ teknolojisini desteklemeyecek olan birinci nesil CZ Smart, 2020’de ilk çıkışını yaptı ve kendine ait kesinlikle birinci sınıf bir tasarım ve 46 mm’lik devasa bir kasayla bugüne kadar 395 dolara mal oldu.

Citizen, neredeyse tamamen en son akıllı saatinin “devrimci” yönünü abartmaya ve açıklamaya odaklandığından, (umarım önceden yüklenmiş) Wear OS 3 desteği gibi bazı temel bilgileri varsaymaya devam ediyoruz.

Bilinmeyen çözünürlüğe sahip 1,3 inç AMOLED dokunmatik ekran, 8 GB depolama (tıpkı ilk sürümdeki gibi), yerleşik bir mikrofon ve hoparlörün yanı sıra “geleneksel” gibi diğer önemli ikinci nesil CZ Smart özelliklerinden yalnızca geçerken bahsediliyor. ” kalp atış hızı, kan oksijeni, jiroskop, altimetre, barometre, ivmeölçer ve ortam ışığını kapsayan sağlık izleme araçları ve sensörleri cephaneliği.

Citizen’in 2021’de piyasaya sürülen CZ Smart Hybrid’ine aşina olan kişiler, bu tür ikinci bir hibrit modelin de geleceğini bilmekten memnun olacak… nispeten yakında, YouQ yazılımı “zamanı geldiğinde” genişletilecek.

Bu, belirsizliği tamamen yeni bir düzeye taşıyor ve bu ikinci nesil Citizen CZ Smart Hybrid saatin “ikinci yarı” lansman hedefinden de özellikle memnun değiliz. Ama hey, markanın her şeyden önce pil ömrüyle ilgilenen ve dokunmatik ekranlı saatlerle hiç ilgilenmeyen sıkı hayranları için bu yine de hiç yoktan iyidir.telefon-1