Samsung, Çarşamba günü CES 2022 öncesinde yeni Neo QLED, MicroLED ve OLED TV modellerini tanıttı. Yeni portföyün, çoklu cihaz entegrasyonu sunmanın yanı sıra kullanıcılara daha geniş görüntüleme seçenekleri ve üstün görüntü kalitesi sunması amaçlanıyor. Yeni Neo QLED modelleri 4K ve 8K çözünürlüklerde gelir ve Quantum MiniLED aydınlatmalı paneller kullanır. Şirketin 2023 Mikro LED serisinde ekran boyutları 50 ile 140 inç arasında değişen modeller bulunuyor. Genişletilmiş OLED TV serisi, 144 Hz yenileme hızına ve Samsung Gaming Hub’a sahiptir. Şirket, OLED TV modelleriyle oyun için AMD’nin FreeSync Premium Pro sertifikasını sunacak. Marka, yeni ürünler için fiyatlandırma ve bulunabilirlik ayrıntılarını doğrulamadı.

Samsung Neo QLED TV’ler özellikleri, spesifikasyonları

8K ve 4K modellerde mevcut olan Samsung Neo QLED TV’lerin görüntü kalitesi, 14 bit işleme ve yapay zeka yükseltme özelliğine sahip Quantum Mini LED aydınlatmalı TV’yi destekleyen Neural Quantum Processor tarafından desteklenmektedir. Güney Koreli şirketin Neo QLED TV’leri, Standart Dinamik Aralık (SDR) içeriğine gerçek zamanlı Yüksek Dinamik Aralık (HDR) efektleri uygulamak için yapay zeka derin öğrenme teknolojisini kullanan yeni bir Otomatik HDR Yeniden Düzenleme algoritmasıyla birlikte gelir. sahne temeli.

Yeni Neo QLED TV serisi, dahili bir Zigbee ve Matter Thread tek çipli modüle sahiptir. Bu, kullanıcıların Samsung cihazlarını ve üçüncü taraf akıllı ev cihazlarını TV’yi kullanarak sorunsuz bir şekilde kontrol etmelerini sağlar. Bu işlevsellik sayesinde SmartThings kullanıcıları, program izlerken bir grupla gerçek zamanlı olarak sohbet edebilir ve bağlı cihazdan görüntülü aramalara katılabilir. Evin ve tüm SmartThing cihazlarının 3 boyutlu harita görünümünü sağladığından, kullanıcılar bağlı cihazları kontrol edebilir ve izleyebilir.

2023 Neo QLED TV’ler ayrıca minimum baskıyla Samsung’un Eco-ambalajında ​​gelecek. Ayrıca, geri dönüştürülmüş okyanusa bağlı plastikten yapıldığı söylenen güneş enerjisiyle çalışan bir uzaktan kumanda ile birlikte gelecek.

Samsung MicroLED ve OLED TV’ler

Neo QLED TV’lerin yanı sıra Samsung, 2023 için 50, 63, 76, 89, 101, 114 ve 140 inç ekran boyutlarına sahip MicroLED TV’lerini de tanıttı. Çerçevesiz bir tasarıma sahiptir.

Samsung’un 2023 OLED serisi 55, 65 ve 77 inç ekran boyutlarında açıklandı. Parlaklık ve renk sunumu sağlamak için Quantum Dot teknolojisi ve Neural Quantum İşlemcileri ile birlikte gelir. Seri, 144 Hz yenileme hızı sunar ve şirketin Samsung Gaming Hub dahil olmak üzere akıllı özelliklerini destekler. Yeni Samsung OLED TV’ler, yeni bir oyun deneyimi için AMD’nin FreeSync Premium Pro sertifikasına sahiptir.

Ayrıca Samsung, tüm yeni TV serilerine Samsung TV Plus’ı dahil etti. Ücretsiz reklam destekli TV (FAST) ve isteğe bağlı video hizmeti, kullanıcıların dünya çapında 1.800’den fazla kanala erişmesine olanak tanıyacak. Ek olarak, yeni modeller, kullanıcıların Nvidia’nın GeForce Now, Google Stadia, Utomik ve Xbox uygulamasına hızlı bir şekilde erişmesini sağlamak için Samsung Gaming Hub ile birlikte gelecek.

Samsung, yeni TV varyantlarının diğer özelliklerini doğrulamadı. Şirketin önümüzdeki günlerde fiyatlandırması ve bulunabilirliği ile ilgili detayları açıklaması bekleniyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8