Xiaomi 12 Pro şu anda hala Almanya için mükemmel bir Xiaomi amiral gemisi. Xiaomi 13 ve 13 Pro, Çin’de zaten tanıtılmış olsa da, küresel lansman muhtemelen biraz zaman alacak. Şansımıza – çünkü Notebookscheaper artık Xiaomi 12 Pro’yu “Full Hut” Sürümünde (12 GB RAM) 710 Euro’nun biraz altında mutlak en düşük fiyata sunuyor. 1.150 Euro’luk tavsiye edilen perakende satış fiyatı düşünüldüğünde, bu önemli bir indirim. NextPit anlaşma kontrolü zamanı!

Xiaomi 12 Pro her zamankinden daha ucuz!

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro, 11 Aralık 2022’den bu yana anavatanı Çin’de resmidir. Hatta NextPit editör ekibinde hem Çin amiral gemilerini hem de Xiaomi 13 için ilk uygulamaları yayınladık. Bununla birlikte, Şubat ayının sonunda Mobil Dünya Kongresi 2023’ten (MWC) önce küresel ve dolayısıyla Almanya’da bir sürüm beklenmiyor. Belki de bu, Notebooksbilliger.de’deki mevcut düşük fiyatın bir açıklamasıdır. Çünkü Xiaomi 12 Pro’yu 1.149,90 Euro’luk tavsiye edilen perakende fiyatı (RRP) yerine en güçlü donanıma sahip olarak sadece 709,99 Euro’ya satıyorlar.

Ne bulundu?

Bu, şüphesiz, fiyat karşılaştırma sağlayıcısı Idealo’nun bile kaydetmediği mutlak en iyi fiyattır. Üç aylık incelemede 17 Aralık’ta bir kırılma olmasına rağmen, bu anlaşılmaz istisna dışında tüm zamanların en düşük seviyesi. Tabii ki kendimize bu balığın nasıl ortaya çıktığını soruyoruz? Çoğu zaman olduğu gibi, teklifle bir cep telefonu sözleşmesi bağlantılı değildir. Tek yakalama, Xiaomi 12 Pro’nun bu fiyat noktasında özel olarak satıldığı renk olabilir.

Bu, mat lake rengi leylak veya menekşe veya mor olarak da bilinir: belki herkes için değil. 3.200 x 1.440 piksel (WQHD+) çözünürlüğe ve 120 Hertz LTPO yenileme hızına sahip 6.73 inçlik AMOLED noktalı ekran ise bunu yapıyor. Snapdragon 8 Gen 1, daha önce bahsedilen 12 GB LPDDR5 RAM ve 256 GB dahili UFS 3.1 program belleği ile birlikte optimum performans sağlar. 4.600 mAh pil, birlikte verilen HyperCharge güç kaynağından 120 watt ile şarj edilir. Fotoğraflar, üç görüntü sensörünün de 50 megapiksel çözünürlüğe sahip olduğu üçlü bir kamera ile ikna edici bir şekilde çekildi.

Xiaomi 12 serisinin 4 rengini görüyoruz

Bunlar Xiaomi 12 serisinin dört rengi Mor pek iyi görünmüyor. / © Xiaomi, kolaj: NextPit

Xiaomi 12 Pro ile ilgili detaylı incelememizde IP sertifikası olmaması, bloatware ve pahalı fiyat nedeniyle eleştiriler vardı. Xiaomi bize pahalı bir sertifika olmadan su girişine karşı koruma sözü verdi, ancak bunu garanti etmiyor. Uygulamalar yeni MIUI 14 ve fiyatı ile kaldırılabilir – kendiniz de görebilirsiniz: şu anda 710 Euro!

Ve teklif hakkında ne düşünüyorsun? Vuracak mısınız yoksa Xiaomi 13 ve 13 Pro’nun da bize sunulacağı MWC 2023’e kadar bekleyecek misiniz? Fikrinizi yorum bölümüne yazın ve hararetli bir tartışma yapalım!genel-27