Kaynaklar, Foxconn'un Covid-hit Çin fabrikasının tam üretime devam etmeye yakın olduğunu iddia ediyor

FoxconnCovid-hit iPhone dikmek Çin‘s Zhengzhou Konu hakkında doğrudan bilgiye sahip iki kişinin söylediğine göre şehir, Aralık ayı sevkiyatları ilk planların yaklaşık %90’ına ulaşarak neredeyse tam üretime geri döndü.

Resmi adı Hon Hai Precision Industry Co Ltd olan Foxconn, yorum yapmaktan kaçındı.

Dünyanın en büyük üretim tesisinde üretim Apple Inc.‘s iPhone’lar geçen yılın sonlarında bir Covid-19 salgınından sonra ağır bir şekilde etkilendi ve virüsü kontrol altına almak için alınan bordürler binlerce işçinin işi bırakmasına neden oldu. Ayrıca, ödeme sorunları nedeniyle bir işçi huzursuzluğu nöbeti de vurdu.

Foxconn, yeni çalışanları çekmek ve hala orada olanları kalmaya ikna etmek için ikramiyeler sunuyor. Bir şirket kaynağı geçen ay Reuters’e fabrikanın Aralık sonu ile Ocak başı arasında tam üretime devam etmesini hedeflediğini söyledi.

Salı günü, bilgilerin özel olduğu için kimliğinin açıklanmasını reddeden kişilerden biri, “Üretim neredeyse tamamen yeniden başladı” dedi.

İkinci kişi, üretimin neredeyse normale döndüğünü, ancak şirket yetkililerinin Çin genelindeki Covid-19 vakalarındaki artış nedeniyle görünüm konusunda temkinli davrandıklarını söyledi.

21 Ocak’ta başlayan bir haftalık araya atıfta bulunan bir kişi, “Ay Yeni Yılı tatilinden önce veya sonra vakalarda zirve bekliyoruz” dedi. “Bunun herhangi bir soruna yol açıp açmayacağını bilmiyoruz.”

Cumartesi günü, tesisin bulunduğu Henan eyaletinin devlete ait yayın kuruluşu, fabrikadan bir yöneticinin fabrikanın işgücünün şu anda 200.000 personelde sabit olduğunu ve aynı zamanda tedarik zincirini stabilize ederek üretim kapasitesini artırdığını söylediğini aktardı. kurtarmak.

Tesis, 300.000 kadar işçiyi barındırabilir.

Zhengzhou fabrikasının sorunları, şirketlerin ve işçilerin Çin’in sıfır Covid-19 politikasına bağlı kalmakta yaşadıkları zorlukların altını çizdi.

Foxconn’un yaşadığı sıkıntılar ve politikayla ilgili bir dizi protestonun ardından Aralık ayı başlarında merkezi hükümet, virüsle birlikte yaşama stratejisini benimseme politikasını aniden bıraktı. Hareket, geniş çapta bir rahatlama ile karşılandı ancak aynı zamanda ülke çapında bir enfeksiyon dalgasını da hızlandırdı.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9