Çevrimiçi yemek dağıtım platformu Zomato, kurucu ortağı ve Baş Teknoloji Sorumlusu Gunjan Patidar’ın Pazartesi günü görevinden istifa ettiğini söyledi.

Düzenleyici bir dosyada Patidar’ın Zomato’nun ilk birkaç çalışanından biri olduğu ve şirket için temel teknoloji sistemlerini kurduğu belirtildi.

Şirket, “Son on yılı aşkın bir süredir, aynı zamanda ileriye dönük teknoloji işlevine liderlik etme örtüsünü üstlenebilecek mükemmel bir teknoloji liderliği ekibini besledi. Zomato’nun inşasına katkısı paha biçilmezdi” dedi.

Ancak istifasının gerekçelerini açıklamadı.

Geçen yıl Kasım ayında, şirketin diğer bir kurucu ortağı Mohit Gupta istifa etmişti. Zomato’ya dört buçuk yıl önce katılan Gupta, 2020’de gıda dağıtım işinin CEO’su konumundan kurucu ortak oldu.

Zomato geçen yıl, yeni girişimlerin başkanı Rahul Ganjoo ve eski başkan yardımcısı ve Intercity başkanı Siddharth Jhawar ve kurucu ortak Gaurav Gupta da dahil olmak üzere bazı üst düzey çıkışlara tanık olmuştu.

Öte yandan, son Fairwork India Ratings 2022 Raporunda Zomato, esnek çalışanlar için adil çalışma koşulları sağlama temelinde 10 üzerinden 4 puan aldı. Derecelendirmeler, birkaç çevrimiçi platformun beş ilkeye göre değerlendirilmesine dayanarak belirlendi: Adil Ücret, Adil Koşullar, Adil Sözleşmeler, Adil Yönetim ve Adil Temsil.

Rapor, Hindistan’da ev ve kişisel bakım, lojistik, gıda dağıtımı, e-eczane ve ulaşım gibi sektörlerde konum bazlı hizmetler sunan 12 platformu değerlendirdi. Bu platformlar arasında Amazon Flex, Big Basket, Dunzo, Flipkart, Ola, PharmEasy, Porter, Swiggy, Uber, Urban Company, Zepto ve Zomato yer aldı.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8