Bir rapora göre YouTube, Android telefonlar ve tabletler için uygulamasının tasarımını geliştirmeye çalışıyor. Video paylaşım platformu, şu anda kullanıcılar tarafından kullanılabilen orijinal kırmızı renkli olana kıyasla video ilerleme çubuğu için daha incelikli bir tasarımı test ediyor. Şimdiye kadar çubuğun, izleyicilere daha az rahatsız edici bir kullanıcı arayüzü sağlamak amacıyla bazı Android cihazlarda yalnızca web sitesinin ‘karanlık tema’ seçeneğinde tespit edildiği bildirildi.

9to5Google’a göre bildiri, Android için YouTube’da koyu tema etkinken bir video oynatılırken ilerleme çubuğu beyaz veya gri renklidir. Rapora göre yeniden tasarlanan YouTube ilerleme çubuğu, yüklenen video miktarını not etmiyor. Kırmızı arama çubuğu, videonun ne kadarının önceden yüklendiğini gösteren gri bir gösterge de gösteriyordu.

Yıkayıcı ile etkileşime girildiğinde veya kontrolleri görünür kılmak için yukarı dokunulduğunda, ilerleme çubuğu önceki davranışına geri döner ve kullanıcı arayüzünün kaybolmasına yardımcı olur.

YouTube video oynatıcısının dışında, kırmızı renk ana akışta görünmeye devam eder ve bu da kırmızı rengin hâlâ platformun vurgu rengi olduğunu doğrular. Rapora göre ilerleme çubuğunun renk değişikliği, görüntüleme deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor.

Bu arada YouTube, daha önce iOS ve Android uygulamalarında bir kuyruk sistemini test etmeye başlamıştı. Bu özellik web’de yıllardır mevcuttur ve belirli koşullar altında YouTube uygulamasında görünür.

Chromecast’lerini telefonlarıyla kontrol eden kullanıcılar ve YouTube Music uygulamasını kullananlar bunu tanıyabilir. Artık, teste kaydolan YouTube Premium kullanıcıları videoları kalıcı bir oynatma listesi gibi davranan bir yığına ekleyebilecek.

Özellik açıldıktan sonra, özellik, kullanıcıların video küçük resimlerinde görünen üç dikey noktalı menüde yeni bir “Sırada sonuncuyu oynat” düğmesine erişmesine izin verecek.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8