Shopify, özellikle Apple cihazlarında koruma araçlarının oluşturulmasından bu yana erişilemeyen pazarlama verilerinin paraya çevrilmesiyle çok ilgileniyor. Kanadalı şirket, Haziran 2022’den bu yana, kampanyalarını genişletmek için Meta ve Google ile imzaladığı sözleşmeler aracılığıyla satıcılara potansiyel müşterileri hedeflemenin yeni bir yolunu sunuyor.

Shopify, reklam geliri için Amazon’un modelini takip etmek istiyor

Pandemi başlangıcı ile Kasım 2021 arasında Shopify patladı. Bu dönemde işletmelerin zorunlu olarak kapanması tüketicileri e-ticarete yönelmeye zorladı. Kanadalı şirket için eylemin değeri daha sonra beş katına çıktı. Ancak değerinin dörtte üçünü kaybederek Kasım 2021’de 169 dolardan bugün 34 dolara düştü. Bu seviye pandemi öncesi ile eşdeğer.

aynı kategoride

Birleşik Krallık plak satışları 35 yıl sonra ilk kez en çok satan CD’ler

Shopify’ın kurucusu ve CEO’su Tobi Lütke, bu yaz karantinalar kaldırıldıktan sonra e-ticaretin büyümesini abarttığını itiraf etti. Şirket geçen Temmuz ayında bin işten çıkarma veya işgücünün %14,5’ini duyurdu.

Shopify Başkanı Harley Finkelstein, yeniden başlatmak için yaptığı bir röportajda şunları söyledi: Finansal Zamanlar geçen Ekim ayında Kitle pazarlama aracı için Meta ve Google ile ittifaklar kurmuştur. Bu yeni hizmet, satıcıların müşteri verilerini bir havuzda toplamasına ve bu verileri iki web devinin platformlarına aktarmasına olanak tanır. Uzmanlar daha sonra profillerdeki reklamları hedefleyebilir ” benzer » : benzer profiller veya yüklenenlerle aynı yakınlıkları karşılayan.

Bu sistem aynı zamanda Apple’ın Uygulama İzleme Şeffaflığının bir hilesidir. Apple markası, Nisan 2021’de, verilerini kullanabilmek ve dolayısıyla reklam hedeflemeyi kullanabilmek için uygulamaları kullanıcıların onayını istemeye zorladı. Bu güncelleme çevrimiçi reklamcılık endüstrisine birkaç milyar dolara mal oldu.

Shopify Audiences şu anda şirketin gelirinin önemli bir bölümünü temsil etmese de Amazon’un reklamcılıkla ilgili sonuçları cesaret vericidir. E-ticaret devinin reklam geliri 2022’nin üçüncü çeyreğinde %30 artarak 9,5 milyar dolara ulaştı. Yine de Amazon, Apple’ın kurallarını ihlal etmemek için birinci taraf verileri kullanır.

Kanadalı şirket, Instagram veya YouTube’da sonuçlarla daha geniş yetenekler sunarak Amerikan ezici gücünden sıyrılmak istiyor. Ancak bu argümanlar, veri paylaşımına karşı çıkan bazı pazarlamacıları memnun etmişe benzemiyor. Rakiplerin müşterilerini hedef alıp elde tutmalarından korkarlar. Şirketin başkanı güven verici olmak istiyor, ” veri paylaşımı konusunda her zaman biraz endişe olacaktır. Ancak bu genellikle olumlu sonuçlardan daha ağır basar. »genel-16