Nvidia CES 2023 açılış konuşması daha çok bir ön gösteri etkinliği olabilir, ancak yine de çok fazla ilgi uyandırıyor – özellikle de RTX 4070 Ti’yi çevreleyen tüm sızıntılarla. Bunun henüz piyasaya sürülmemiş RTX 4080 12GB’ın bir yeniden markası olup olmadığı henüz belli değil, ancak AMD’nin ve hatta belki de Intel’in yeni kartlarına karşı çıkacak. Nvidia’nın ayrıca mobil RTX 40 serisi grafiklerle ilgili ilk ayrıntıları sağlaması bekleniyor, bu nedenle PC’nizi veya oyun dizüstü bilgisayarınızı bu yıl yükseltmek istiyorsanız, ayarlamaya değer.

Nvidia’nın CES 2023 açılış konuşmasını nasıl izleyeceğiniz ve basın toplantısında neler görebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Nvidia’nın CES 2023 açılış konuşması nasıl izlenir?

Nvidia’nın CES 2023 açılış konuşması 3 Ocak Salı günü saat 8:00 PT’de yapılacak ve şu adreste canlı yayınlanacak: resmi NVIDIA YouTube’u ve seğirme kanalları. Akışlar zaten canlı, bu yüzden onlara boş zamanınızda erişebilirsiniz.

CES 2023’te NVIDIA Özel Adresi

CEO Jensen Huang’ın ortaya çıkması beklenmiyor. Bunun yerine, GeForce lideri Jeff Fisher tüketici grafik duyurularını yaparken, diğer konuşmacılar otonom araçlar, robotik, tasarım ve daha fazlası gibi konulara odaklanacak.

Nvidia’nın CES 2023 açılış konuşmasından ne beklenebilir?

Bir Nvidia GeForce RTX 4070'in bir görüntüsü gösterilmektedir.
Moore Yasası Öldü

Nvidia, açılış konuşmasında “oyun, tasarım ve grafik teknolojisindeki en son gelişmeler” hakkında bilgi edinebileceğinizi vaat ediyor. Bu bize gösteride ne olacağına dair kesin ayrıntılar vermiyor, ancak son sızıntılar – hatta bazıları Nvidia’nın kendisinden bile – ve önceki yıllardaki duyurulara ve gelişmelere dayanan bazı eğitimli tahminler, neyin iyi olduğu hakkında iyi bir fikrimiz varmış gibi hissettiriyor. şirket CES 2023’te gösteriş yapacak ve konuşacak.

Piyasaya sürülmesi en muhtemel ürün RTX 4070 Ti’dir. Bu daha orta seviye grafik kartı, fiyatlandırması ve özellikleri konusunda büyük tepki aldıktan sonra Nvidia tarafından ünlü bir şekilde piyasaya sürülen RTX 4080 12GB’nin yeniden markalanmış bir versiyonu olabilir. Tamamen farklı bir şey olması mümkün olsa da, Nvidia’nın temel modelden önce bir kartın Ti modelini piyasaya sürmesi karakter dışı.

Nvidia’nın dikkate alması gereken RTX 4080’in tepkisi ve AMD’nin RX 7000 GPU’larından gelen ek rekabet olduğu için fiyatlandırma farklı olabilir.

Son haftalarda RTX 4060 ve 4060 Ti grafik kartlarına ilişkin bazı iddia edilen sızıntılar da oldu ve bu, bu yeni kartların CES tarafından tanıtılacağına işaret edebilir. Bununla birlikte, 2023’ün ortalarına kadar piyasaya sürülmeleri beklenmiyor, bu nedenle yılın ilerleyen dönemlerinde gösterilere kadar görünmemiş olabilirler.

Nvidia’nın ayrıca RTX 40 serisi mobil GPU’larının ilk ayrıntılarını yayınlaması bekleniyor. Bunlar, 2023’ün en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarından bazılarına girecek, ancak önceden duyurulmuş olan RTX 40 serisi GPU’ların yüksek güç tüketimiyle, Nvidia’nın performansı iyileştirmek için neler yapabildiğini görmek ilginç olacak. pil ömrünü ve termalleri çok fazla etkilemeden üretim. Hatta Nvidia’nın ilk kez en güçlü GPU’sunu RTX 4090 ile dizüstü bilgisayarlara getireceğine dair bir söylenti var.

Muhtemelen, farklı üreticilerin yeni grafik çiplerini kullanan birkaç dizüstü bilgisayar modeli göreceğiz. Nvidia’nın bunları açılış konuşmasında tanıtması pek mümkün olmasa da, diğer CES 2023 etkinliklerinde AMD CPU’ların yanı sıra Nvidia GPU’lar da sergilenebilir.

Nvidia’nın yazılım yenilikleri, son yıllarda donanımı kadar önemliydi, bu nedenle, benzersiz çerçeve oluşturma tekniği ve onu destekleyen daha fazla oyun da dahil olmak üzere DLSS 3 teknolojisi hakkında daha fazla şey duyacağız. Ayrıca Nvidia’nın yapay zeka geliştirmeleri hakkında daha fazla şey duyabiliriz ve hatta sürpriz bir ürün çıkışıyla karşılaşabiliriz. CES 2022’de Nvidia, 3090 Ti’sini piyasaya sürdü, bu yüzden sonunda heyecan verici bir şeyin içeri sızmasını göz ardı etmeyin.
genel-19