OnePlus, önümüzdeki Çarşamba günü anavatanı Çin’de OnePlus 11’i resmen tanıtacak. Ancak OnePlus 11R ile satışa sunulan başka bir yarı amiral gemisi daha var. Artık Android akıllı telefon için tüm teknik veriler yayınlandı, bu da satışların Realme GT Neo 5 ve GT Neo 5 Pro adı altında başlamasını çok muhtemel kılıyor.

OnePlus 11R ve Realme GT Neo 5 bir ve aynı akıllı telefon

4 Ocak’ta BBK ve Oppo yan kuruluşu OnePlus, bu yıl OnePlus 11 ile bize yeni bir akıllı telefon sunan ilk üretici olacak. Şimdilik sadece Çin’de olmasına rağmen, 7 Şubat için küresel bir lansman duyuruldu bile. Aynı zamanda, bir OnePlus 11R ile ilgili başlıklar görünmeye devam ediyor. Bu – diyelim ki – yalnızca Hindistan’da bu tanımlayıcı altında satılan bir yarı amiral gemisi. Ancak endişelenmenize gerek yok: Artık Hindistan’daki çevrimiçi satıcıdan temin edilebilen akıllı telefondan da yararlanmalıyız. Fiyatbaba teknik veriler biliniyor.

OnePlus 11R, diğer adıyla Realme GT Neo 5

OnePlus Ace 2 (Çin) namı diğer OnePlus 11R (Hindistan) namı diğer Realme GT Neo 5’in (Küresel) ilk sızıntısı. / © Yogesh Brar / NextPit tarafından düzenle

Çünkü muhtemelen Çin’de OnePlus Ace 2 ve dünya çapında Realme GT Neo 5 veya GT Neo 5 Pro olarak satışa çıkacak olan OnePlus 11R, aynı özelliklere sahip. Sadece netleştirmek için: Bu benim açımdan tamamen bir varsayım, teknik verilere ve geçen yılki gelişmelere dayanarak sonuca varıyorum – yani “NextPit’e özel“!

Gemide kısıtlanmış Qualcomm işlemci

Üç modelin de kısılmış bir Snapdragon 8+ Gen 1 tarafından desteklendiği söyleniyor. Ana çekirdek, 3,2 GHz yerine yalnızca 3 GHz’de ve üç Cortex-A710 performans çekirdeği, 2,75 GHz yerine 2,5 GHz’de çalışır. 6.67 inçlik AMOLED ekran, saniyede maksimum 120 kare hızında 2.772 x 1.240 piksel çözünürlük sunuyor. Bellek varyantları olarak 8, 12 ve hatta 16 GB LPDDR5 RAM ve 128, 256 ve 512 GB dahili UFS 3.1 program belleğinden bahsediliyor.

Ekranın üst orta kısmına 16 MP ön kamera (delme deliği) takılırken, arka tarafta Sony’nin IMX890 görüntü sensörünü temel alan optik olarak stabilize edilmiş 50 MP ana kamera yer alıyor. Dahili ultra geniş açılı kamera hakkında şu anda bir anlaşmazlık var: Buna 8 MP veya 12 MP kamera deniyor. Herkesin severek kullandığı 2 MP makro kamera konusunda yine tek anlaşma var. Bataryası 5.000 mAh olarak belirtilmiş ve 100 watt güç ile hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor.

İlk kez 240 watt “UltraDartCharge” ile şarj olması beklenen Realme GT Neo 5 Pro ile ilgili daha önce verilen bilgilerle burada da bir tutarsızlık söz konusu. Hala tezimi sürdürebilirim: Çünkü bu yalnızca, pili yalnızca 4.600 mAh kapasiteye sahip olan Pro modeli için geçerlidir. Öte yandan Realme GT Neo 5’in, hangi üretici tarafından sunulduğuna bağlı olarak, eşleşen 5.000 mAh pil ve daha önce bahsedilen 100 watt dart veya VOOC şarjı ile geleceği söyleniyor.

Siz sormadan önce, OnePlus 11R bir yan uyarı kaydırıcısı, stereo hoparlörler ve üstte bir kızılötesi patlatıcı ile birlikte gelir. Hepsi plastik bir kasada, Android 13 zaten önceden yüklenmiş ve siyah ve gümüş renginde. Neo 5’in neden Realme GT Neo 3’ten sonra geldiğini merak ediyorsanız, Realme aynı zamanda tetrafobiyi – şanssız “4” sayısından korkmayı da kutlar.genel-27