Marvel Snap, çevrimiçi kart oyunu türünü sarsan en yeni Koleksiyonluk Kart Oyunudur (CCG). Yakın zamanda kazandı Oyun Ödülleri en iyi mobil oyun yılın ödülü de cabası. Bu, yıllarca hevesli bir Hearthstone oyuncusu olduktan sonra oyunu ziyaret etmemi ve denememi garanti etti. Bununla birlikte, çok büyük bir değer sunan çok ödüllendirici 2,99 $’lık bir hoşgeldin paketiyle başlayan yolculuğum, yeni bir oyuncu olarak bana görünmeyenler bile Marvel Snap Microtransactions’ın ne kadar hızlı olduğunu gördüğümde hızla kötüye gitti.

Marvel Snap’e ve oyunun şu anda sunduğu sorunlu fiyatlandırmaya bir göz atalım.

Marvel Snap’in en büyük kötü adamı mikro dönüşümlerdir

Tüm bunlara giriş yapmak için Marvel Snap’in temellerini gözden geçirmemiz gerekiyor.

Hearthstone, Legends of Runeterra ve diğer ticari kart oyunlarının aksine Marvel Snap, 2 dakikadan maksimum 5 dakikaya kadar oyun oturumları sürebilen hızlı bir oyundur. Destenizde sadece 12 kart var ve her tur 6 enerji/mana ile oynanıyor. Oyunda ara sıra 7. dönüşü zorlayan konum dışında hiçbir şey oyunu uzatamaz; konumlar da tamamen RNG’dir, dolayısıyla o konumun alınması garanti edilmez.

Tipik bir Marvel Snap oyunu nasıl görünür?

Haritadaki 3 konumdan 2’sini kazanarak Marvel Snap’i kazanırsınız ve her konumun kendi avantajı veya handikapı vardır. Bazı yerler, üzerlerinde kart olduğu için sizi ödüllendirecek ve diğerleri, arena tarafından belirlenen bir yerde veya diğer koşullarda oynarsanız, kartınızı yok ederek sizi cezalandıracak.

para birimleri

Oyunun tamamını incelemek için burada olmasam da, oyun ekonomisinin şu anki durumundaki özetini burada bulabilirsiniz:

 • Kredi: Bunlar, yalnızca kartlarınızı yükseltmek için kullanılır. Kartlarınızı yükseltmek, daha fazla kartın, kredinin ve güçlendiricinin kilidini açmanıza ve koleksiyon seviyenizi artırmanıza olanak tanır. Bu, kart kitaplığınızı artırmanıza izin veren oyundaki sanal bir merdivendir. Bir kartı yükseltmek, o belirli karakter için bir kredi + güçlendirici kombinasyonu gerektirir.
 • Altın Külçeler: Bunlar, oyun içi mağazadan daha fazla kredi veya mevcut kartınızın daha fazla çeşidini satın almak için kullanılır. Varyantlar yalnızca görsel amaçlıdır ve standart kartınızın yalnızca farklı görünen sürümleridir ve hiçbir rekabet avantajı sunmaz.
 • Koleksiyon Jetonları: Koleksiyonunuzu tamamlamanız için ihtiyaç duyabileceğiniz kartlar için koleksiyon düzeyine güvenmek yerine doğrudan öğe deposundan belirli kartları satın almanıza izin veren bir para birimi.
 • Sezon geçişi: Oyun, The Collector, Silver Surfer gibi benzersiz kartlar, krediler, altın külçeleri, güçlendiriciler, avatarlar ve daha fazlasını sunan 9,99 $’lık aylık bir sezon geçişine sahip. Ancak bu kartlar sezon bitiminden belli bir süre sonra koleksiyon seviyesinden de kazanılabilir.

Bundan sonra, tüm bağlantılar, veriler ve resimler sayesinde Marvel Snapzonemevcut koleksiyon seviyem nedeniyle göremediğim anlaşmalar olduğundan, sonunda, bu kombinasyonların ne kadar iğrenç olduğunu görmek için ekonomi diplomasına ihtiyacınız yok.

Marvel Snap’in endişe verici “paketleri”

Bunlar yazı yazıldığı an itibariyle paketler ve bu gerçekten endişe verici bir durum.

En ucuzdan en pahalıya doğru gidiyoruz.

Hoş Geldin Paketi – 2,99 Dolar

Ne elde edersiniz:

 • Kaptan Amerika Kart Varyantı + Avatar
 • 700 Altın
Marvel Snap Karşılama Paketi

Bu kolayca oyundaki en iyi paketlerden biridir. Google Opinion ödüllerinden kazandığım parayı hiç düşünmeden bunu satın almak için kullandım. Özellikle 2,99 dolarda, kim değer konusunda tartışabilir?

Kum Paketindeki Çizgi – 19,99 Dolar

Ne elde edersiniz:

 • Chibi Spider-Man Kart Varyantı + Avatar
 • Chibi Sandman Kart Varyantı + Avatar
 • 500 Kredi
Kum Paketinde Marvel Snap Line

Bunun için görebilirsiniz 19,99 $, otomatik olarak alacağınız iki çeşit kart alıyorsunuz. Bunun bir parçası olarak 500 kredi kesinlikle buna değmez, çünkü bunu 2-3 gün boyunca günlük görevleri yaparak kolayca elde edebilirsiniz.

Hearts Vahşi Paketi – 46,99 Dolar

Ne elde edersiniz:

 • 90’ların Gambit Kartı Varyantı + Avatarı
 • 90’ların Rogue Card Varyantı + Avatarı
 • 1500 kredi
Marvel Snap Heart Vahşi Paket

90’ların X-Men çizgi filmlerinin hayranı olmama rağmen, 47 dolar sadece iki kart düpedüz saçma, özellikle de doğal olarak oynayarak elde edeceğim sadece 2 kart alıyorsa.

Starlit Bağlantı Paketi – 49,99 Dolar

Ne elde edersiniz:

 • Angela Kart Varyantı + Avatar
 • Sera Kart Varyantı + Avatar
 • 4000 Kredi
Marvel Snap Starlit Bağlantısı

Kuşkusuz, Hearts Wild paketinden alacağınız kredinin iki katından fazlasını alıyorsunuz, ancak 2 kart için 50 ABD doları yine çok yüksek bir talep fiyatı.

Korumalı Kalp Paketi 5000 Altın (49,99$ – 3850 altın + 19,99$ – 1450 altın = 5300 altın)

Ne elde edersiniz:

 • Bay Fantastik Kart Varyantı + Avatar
 • Görünmez Kadın Kartı Varyantı + Avatar
 • Doctor Doom Kart Varyantı + Avatar
 • 3000 Kredi
Marvel Snap Korumalı Kalp paketi

Burası, oyunun sizi altın külçeleri satın almanız için oyun içi mağazaya ittiği yerdir. 49,99$’lık bir altın destesi ve 19,99$’lık ikinci deste altın satın almanız gerekir, bu da sadece 1 ek kart karşılığında toplam 70$’a mal olur.

Kış Harikalar Diyarı Paketi – 6000 Altın (49,99$ – 3850 Altın + 34,99$ – 2600 Altın = 6450 Altın)

Ne elde edersiniz:

 • 100 Güneş lekesi takviyesi
 • Sunspot Kart Varyantı + Avatar
 • Başlık
 • 2000 Koleksiyoncu Jetonu
 • 8000 Kredi
Marvel Snap Kış Harikalar Diyarı paketi

Bir kez daha mağazadan gerçek parayla altın almaya zorlandık. Ancak, bu sefer yalnızca tek bir kart alıyorsunuz, temelde bir rozet olan ve çöpçatanlık yaparken adınızın altına gelen bir unvan ve ilk kez kararlaştırılacak bir para birimi olan Collectors Tokens görüyoruz. Paket size çok pahalıya mal olacak 85 dolar.

Marvel Snap Siber Tatil Paketi

Siber Tatil Paketi – 7500 Altın (49,99$ – 3850 Altın * 2 = 7700 Altın)

Ne elde edersiniz:

 • Kıyamet Kartı Varyantı + Avatar
 • 155 Kıyamet Takviyesi
 • 3000 Koleksiyoncu Jetonu
 • 9500 Kredi

Bütün bunlar tam bir 100 dolar. Tıpkı önceki pakette olduğu gibi, çok güçlü bir kart olmasına rağmen, çok yüksek bir fiyata, şimdi yalnızca 1 kart alıyorsunuz.

Mevcut paket durumuna bakış açım

Kuşkusuz, kredilerden ve Collectors Tokens’tan 100 $’a aldığınız değerin günlerce uğraşmaya değer olduğu iddia edilebilir, ancak bu haliyle, kredi kazanmak değersiz bir iştir. Sadece günlük meydan okumaları ve sezon geçiş meydan okumalarını veya koleksiyon seviyesindeki ödülleri yaparak günde kolayca 500-1000 kredi kazanıyorum. Ben de çok sıradan bir oyuncuyum, sadece günlük zorluklarımın yardımıyla tırmanmaya çalışıyorum ve bittiğinde oyundan atlıyorum.

Ayrıca, bir kartın varyantını (farklı bir kozmetik versiyonu) satın alırsanız, koleksiyon seviyesinden o temel kartı almanızı engellemediğini de belirtmekte fayda var. Yine de alacağınız orijinal karttan önce bir kopyanızın olmasını etkili bir şekilde sağlıyorsunuz.

Topluluğa ve içerik oluşturuculara göre bu, en “uygun” satın almadır.

Collector Tokens da oyuncuların toplama seviyesinin daha yüksek seviyelerinde koleksiyonlarında eksik olabilecekleri bir kartı satın almalarına izin vermek için tek bir amaca hizmet eder. Kartların bu jetonlara maliyeti değişiklik gösterir, ancak yine de, daha yüksek seviyelerdeki koleksiyon seviyenizin RNG’sine güvenmeden kart almanın yararlı bir yoludur.

Oyuna başladığımdan beri, yeni bir oyuncu olarak satın alma olarak tamamen onaylayabileceğim tek paket olan hoşgeldin paketine bayıldım. Yine de, yalnızca hızlı kredileri seviyorsanız, kilidini açtığınız ilk kart havuzunda harika olan Kaptan Amerika gibi iyi bir kartla eşleştirilirsiniz.

Daha Fazla Fiyat Dağılımı

6 paketin tümünü satın almak (hoş geldin paketi hariç) size çok pahalıya mal olacak 331 dolar AMERİKAN DOLARI. Reddit kullanıcısı tarafından yapılan bir gönderide kredi, altın ve diğer ödüllerle ilgili olarak ne elde ettiğinizin bir dökümü var, kamufle etmek.

Şimdiye kadar mevcut tüm paketlerin matematiği

Bu oyun içi satın alımlar da sadece koleksiyon seviyesini belirli bir seviyeye çıkarmış kişiler tarafından görülebilir. Şu anki seviyemde sadece karşılama paketini ve Line in the Sand paketini görebiliyordum, bunun dışında oyunun anlaşmazlığı ve insanların bunu tartışması sayesinde anlaşmaların geri kalanı dikkatimi çekti.

Bu paketlerden bazılarının gerçekten de değer açısından çok düşük olduğunu görmek için ekonomi diplomasına ihtiyacınız yok. Hearthstone, Magic: The Gathering Arena ve diğer ticari kart oyunları gibi diğer oyunlar, güçlendirici paketler yoluyla rastgele kartların kilidini açmak için premium paketler satın almanızı sağlarken, en azından bir miktar değer duygusu elde ediyorsunuz. İnsanlar şu anda değişen sayıda kart ve şu anda yalnızca oyunun daha yüksek koleksiyon seviyelerinde olan kişiler için uygun olan bir para birimi için aşırı meblağlar ödüyorlar.

Gerçekten o kadar kötü mü?

Reddit kullanıcısı tarafından Sand paketindeki 20 $ Line’ı çağıran başka bir Reddit gönderisi var. güzel sesler. Bir kez daha ilginin yoğun olduğu bir paylaşım ve mevcut paket sisteminin tüketici için pek de uygun olmadığı konusunda hemfikiriz.

Aynı fiyata alınabilecek oyunlara göre paket karşılaştırması

Evet, Hearthstone ve Magic’in ekonomik sistemlerinin “kazanmak için öde”yi teşvik ettiği söylenebilir, burada da aynı şey geçerli. Koleksiyon seviyesinde hızlanmak için her 4 saatte bir mağazadaki hızlı yükseltme rotasını kullanan kişiler.

Hızlı Yükseltme, bir kartı yükseltmek için güçlendiricilere sahip olmanız gerekmeden kredi olarak neredeyse iki katını ve bazen daha fazlasını ödediğiniz mağazadaki bir özelliktir. Bu yükseltmelerden bazıları koleksiyon seviyesinde +4, +6 ve hatta +8 puan almanızı sağlayabilir, kredilerle koleksiyon seviyesinde sizi hızlandırır ve kredileri altınla yeniden doldurmak, koleksiyon seviyesini tırmanmanın daha hızlı bir yoludur.

En Uygun Paket

İtiraf edeyim, ben bu işin acemisiyim, Reddit kullanıcısıyım, Düşlerin Kenarındakelimenin tam anlamıyla matematiği yaptı ve şimdiye kadar, oyunculara sunulan Credits, Gold ve Collectors Token nedeniyle Sunspot paketi açık ara en uygun paket gibi görünüyor.

Fall Guys ve Multiversus ile ilgili şikayetlerime benzer şekilde Marvel Snap, mikro dönüşümler için daha iyi planlama gerektiren tamamen eğlenceli bir oyun. Evet, oynaması ücretsiz bir oyundur, ancak sundukları içeriğin fiyatları kesinlikle sömürücüdür. Oyuna herhangi bir para harcamaya karar vermeden önce, geliştiricilerin oyunun ekonomik modeli üzerinde çalışmasını beklemenizi tavsiye ederim.

Oynaması ücretsiz oyunların istedikleri gibi para kazanma hakları olduğuna inanıyorum, ancak Marvel Snap gibi popülerlik ve ilgi kazandığınızda, paketlerin de mantıklı olması önemlidir.

Son düşünceler

Sonuç olarak, insanları bu satın alımlara girmeden önce cüzdanlarıyla düşünmeye teşvik ediyorum. Şahsen kendimi asla harcarken göremiyorum 80 dolar oyun içi para biriminde, aynı fiyata, en son genişletme için ön sipariş verdiğimde Hearthstone paketlerinden çok daha fazla değer aldım. Bunlar bana çok daha fazla değer sundu, hatta daha sonra meta için ihtiyaç duyacağım kartları oluşturmam için toz bile oldu.

Sonuç olarak, yeni bir oyuncu olarak, bu fiyatlar sadece yırtıcı ve değere değmez. Oyun, mağazada çoğunlukla kullanılan öğeler yerine kartlarla daha fazla değer sunsaydı, bu paketler hakkındaki düşüncelerim değişirdi.oyun-5