Binance’in iflas etmiş kripto kredi kuruluşu Voyager Digital’i 1 milyar $ (yaklaşık 8.275 Rs) satın alması, Cuma günü iflas mahkemesine yapılan başvuruya göre ABD ulusal güvenlik incelemesi tarafından ertelenebilir veya bloke edilebilir.

Kripto borsasının ABD merkezli bağlı kuruluşu Binance.US, Voyager’ın müşterilerine geri ödeme yapmak için kullanılacak 20 milyon $ (kabaca 165 crore) nakit ve kripto varlık içeren bir teklifle Voyager’ın kripto borç verme platformunu satın almayı planlıyor.

Ancak ABD şirketlerindeki yabancı yatırımları ulusal güvenlik riskleri açısından inceleyen kurumlar arası bir kurum olan ABD Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS), Cuma günü yaptığı açıklamada, incelemenin “tarafların işlemleri tamamlama yeteneğini, zamanlamayı etkileyebileceğini” söyledi. tamamlama veya ilgili şartlar.”

Voyager ve Binance.US avukatları, Cuma günü yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

CFIUS, Washington tarafından ABD’deki Çin yatırımını engellemek için giderek daha fazla bir araç olarak kullanılıyor.

Binance, Çin doğumlu ve Singapur merkezli Changpeng Zhao’ya aittir ve kalıcı bir genel merkezi yoktur. Şirket, ABD savcıları tarafından kara para aklama soruşturmasına konu oldu. Kaliforniya, Palo Alto merkezli Binance.US, ayrı Amerikan borsasının ana Binance platformundan “tamamen bağımsız” olduğunu söyledi.

CFIUS, mahkeme dosyasında Voyager devralımının ortaya çıkardığı herhangi bir özel güvenlik endişesinden bahsetmedi, ancak iflas mahkemelerinin bazen ulusal güvenlik endişelerinin bir şirketin iflas halindeki varlıklar için teklif vermesini engelleyebileceğine karar verdiğini söyledi.

Voyager, büyük kripto tokenleri TerraUSD ve Luna’nın dijital varlık endüstrisinde şok dalgaları göndermesinden aylar sonra, Temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu.

Voyager başlangıçta varlıklarını FTX Trading’e satmayı planladı, ancak bu anlaşma FTX, kurucu Sam Bankman-Fried’in tutuklanmasına yol açan müşteri çekme ve dolandırıcılık iddialarının çılgınlığı arasında Kasım ayında iflas ettiğinde patladı.

© Thomson Reuters 2022


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8