iPhone 15 için A17 çip, güç yerine pil ömrüne odaklanabilir

bu A17 çipiçinde kullanılması bekleniyor. iPhone 15Basında çıkan haberlere göre , potansiyel olarak işlemci gücünden çok pil ömrü iyileştirmelerine odaklanabilir.

iPhone 15 için kullanılacak 3nm sürecinden bahsederken, Elma yonga üreticisi TSMC (Tayvan Yarı İletken Üretim Şirketi) performanstan çok güç verimliliğine önem veriyor, 9to5Google’a göre.

TSMC, çok daha küçük süreçleri kullanma konusunda çip yapım endüstrisine liderlik ediyor.

Gelecek yılın iPhone 15’inin yanı sıra Mac’ler Rapora göre, yeni bir M2 Pro çipinden güç alan cihazların şirketin yeni 3nm sürecini kullanması bekleniyor.

Bu arada altı ay sonra SAMSUNG 3nm üretimine ulaşan TSMC, en son bulunan 5nm yongalarından daha iyi performans gösterecek olan 3nm yongalarının seri üretimini duyurdu. Profesyonel iPhone modeller.

Şirket, 3nm teknolojisinin beş yıllık seri üretim içinde 1,5 trilyon dolarlık piyasa değeri olan son ürünler yaratacağını tahmin ettiğini söylüyor.

Yonga üreticisi, Tayvan’daki 3nm kapasitesini genişletmeye ek olarak, ABD’nin Arizona eyaletindeki tesisinde de 3nm kapasite inşa ediyor.

Ayrıca iPhone 15 serisi, iPhone 14’ten daha büyük özellik farklılıklarına sahip dört model içerecek ve tüm modellerde USB-C şarj bağlantı noktaları bulunacak.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9