Hintli-Amerikalı, Ulusal Uzay Konseyi danışma grubuna seçildi

Hintli-Amerikalı Rajeev Badyal, ABD Başkan Yardımcısı tarafından seçilen 30 üye arasında yer alıyor Kamala Harris üzerinde hizmet etmek Ulusal Uzay KonseyiKullanıcıları Danışma Grubu (UAG).

Badyal şu ​​anda Amazon’un liderliğini yapıyor Kuiper Projesi — dünyanın dört bir yanındaki hizmet almayan ve yetersiz hizmet alan topluluklara düşük gecikmeli, yüksek hızlı geniş bant bağlantısı sağlamak için Düşük Dünya Yörüngesi uydularından oluşan bir takımyıldızı başlatma girişimi.

UAG’nin seçilmiş bir üyesi olarak Badyal, Biden-Harris Yönetiminin sağlam ve sorumlu bir ABD uzay girişimini sürdürme ve mevcut ve gelecek nesiller için alanı koruma çabalarına olanak sağlamaya hizmet edecek. Beyaz Saray ifade.

Ayrıca Oku

Alman kartel ofisi, Öne Çıkan Google Haberler aleyhindeki davayı sonlandırdı
Amazon, AB yerleşiminde büyük ticari değişiklikler yapacak

UAG, hükümet politikaları, kanunlar, yönetmelikler, anlaşmalar, uluslararası belgeler, programlar ve sivil, ticari, uluslararası, ve ulusal güvenlik uzay sektörleri, açıklamada ayrıca okundu.

Ulusal Uzay Konseyi Başkanı Harris tarafından seçilen adaylar, ABD’nin geniş ve yüksek vasıflı uzay iş gücünü destekleyen şirketler ve kuruluşların bir kesitini temsil ediyor; iklim bilimcileri ve tarım sağlayıcıları dahil olmak üzere uzay hizmetlerinin kullanıcıları; yeni nesil uzay profesyonellerini geliştirmeye odaklanan bireyler; ve uzayda önde gelen uzmanlar.

Üyeler şu anda Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Yöneticisi Bill Nelson tarafından resmi olarak atanmalarını bekliyorlar.

Kurula emekli başkanlık edecek Amerikan Hava Kuvvetleri genel Lester Lyles, Harris Eylül ayında bir uzay konseyi toplantısında duyurmuştu. Lyles ayrıca NASA Danışma Konseyi’nin başkanı olarak görev yapıyor.

Badyal, Amazon’a katılmadan önce SpaceX’te Uydulardan sorumlu başkan yardımcısıydı. Oregon Eyalet Üniversitesi’nden Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9