Güney Kore, platform firmalarının pazar gücü ihlallerini dizginlemek için düzenlemeleri artıracak

Güney Kore hükümeti, teknoloji devlerinin liderliğindeki yerel platform pazarında aşırı güç yoğunlaşmasını dizginlemek için yasal ve idari düzenlemeleri güçlendireceğini söyledi. Naver ve Kakao.

tarafından kapsamlı bir planda Bilim Bakanlığı ve BİT, Adil Ticaret Komisyonu ve diğer devlet kurumlarının desteğiyle hükümet, dijital platform işletmelerini hedefleyen ve sektördeki belirli kural ihlali vakalarını detaylandıran yeni bir kılavuz oluşturacak.

Yetkililer ayrıca, yerel platform operatörlerinin ticari genişlemesini frenlemek amacıyla birleşme ve devralma incelemelerine ilişkin karar verme süreçlerini sıkılaştırmak için anti-tröst yasalarını revize edecek. Yonhap haber Ajansı.

Ayrıca Oku

Güney Kore Devlet Başkanı, Tesla CEO'su Elon Musk'ı gigafactory inşa etmeye davet etti
Samsung çip üretimini artırmayı hedefliyor

Hükümet, zorunlu uygulama içi ödeme sistemleri de dahil olmak üzere uygulama mağazalarındaki diğer haksız ticaret uygulamalarının hükümetin sıkı izleme planına tabi olacağını da sözlerine ekledi.

Plan ayrıca Naver ve Kakao gibi yerel platform operatörlerinin yangın gibi bir felaket durumunda hizmet kesintilerini önlemek için ayrı yedek veri merkezleri oluşturmasını gerektiriyor.

Hareket, Güney Kore hükümetinin Ekim ayında bir Kakao veri merkezinde çıkan yangının neden olduğu ülke çapındaki hizmet kesintisinin ardından çevrimiçi platform pazarında adil rekabet için zemin hazırlamak için önlemler alma sözü vermesiyle geldi.

Kakao’nun baskın sohbet elçisi KakaoTalk51 milyon nüfuslu bir ülkede 43 milyon kullanıcıya sahip olan yangından etkilenen uygulama, sosyal ağ ve ticaretten finans ve ulaşıma kadar uygulamaya bağlı hizmetlerde büyük bir aksamaya yol açtı.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9