Alibaba, büyük sunucu kesintisinden sonra üst düzey yöneticileri ve CEO'yu Bulut koluna bakacak şekilde yeniden düzenledi

Çin hükümetinin yoğun incelemesinin ortasında büyük bir değişiklikle, Alibaba Grup, aşağıdakiler de dahil olmak üzere önemli üst düzey yönetim değişikliklerini açıkladı: Wu ZemingHong Kong sunucuları bölgedeki birçok hizmeti kapatan ciddi bir kesinti yaşadığı için şirketin Baş Teknoloji Sorumlusuna (CTO) yükselmesi.

Alibaba Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Daniel Zhang, Alibaba Cloud Intelligence Başkan Vekili rolünü ve iletişim ve işbirliği platformu DingTalk’ın sorumluluğunu üstlenecek.

Ayrı bir harekette, Jeff Zhang Alibaba DAMO Academy başkanı olarak rolüne odaklanacak ve artık Alibaba Cloud Intelligence Başkanı olarak görev yapmayacak.

Ayrıca Oku

Chinaamp39s Tencent yeni işten çıkarma turunu başlattı iddia kaynakları
SoftBank hisseleri, Vision Fund'ın bir başka büyük kayıp bildirmesinin ardından düştü

Şirketten yapılan açıklamada, Alibaba’nın tescilli çip geliştirme ekibi T-Head ve Nesnelerin İnterneti (IoT) girişimlerinden sorumlu olmaya devam edeceğini söyledi.

Daniel Zhang, yönetici atamalarını duyuran personele gönderdiği dahili bir e-postada, “Geçtiğimiz dört yılda Jeff, Alibaba Bulut İstihbarat ekibinin teknolojik yenilik ve endüstri etkisinde olağanüstü sonuçlar elde etmesine öncülük etti” dedi.

“Ülke Covid ile yaşamanın yeni bir aşamasına girerken ve politika yapıcılar platform ekonomisinin gelecekteki gelişimine yön verirken, bugün karşılaştığımız zorlukları çözmenin anahtarının sürekli gelişme olduğuna her zamankinden daha fazla güveniyoruz.”

Bazı müşteriler için bir güne kadar süren sunucu arızası, olayı Çinli bulut sağlayıcıları arasında yakın tarihteki en büyük olaylardan biri haline getirdiğinden, yeniden yapılandırmanın zamanlaması spekülasyonlara yol açıyor.

Zeming, yeni atanan rollerine ek olarak Yerel Hizmetler bölümünün CTO’su olarak hizmet vermeye devam edecek.

Cheng, 2019’da Alibaba’nın CTO’su olmadan önce, finansal hizmetler iştiraki Ant Group’ta çeşitli üst düzey rollerde bulundu. Bundan sonra Cheng, Daniel Zhang ile teknoloji danışmanı olarak çalışmaya devam edecek.

Zhou Jingren DAMO Akademisi Başkan Yardımcısı olarak mevcut görevine ek olarak Alibaba Cloud Intelligence’ın CTO’su olarak görev yapacak.

1 Nisan 2023’te Jane Jiang başarılı olacak Judy Tong 2017’den beri Grup İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktadır.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9