Amazon, ABD eyaletlerinde insansız hava araçlarıyla sipariş vermeye başladı

e-ticaret devi Amazon paketlerini bir saat içinde müşterilerinin evlerine ulaştırmak amacıyla ABD’nin Kaliforniya ve Teksas eyaletlerinde drone’larla siparişleri teslim etmeye başladı.

Son zamanlarda, Lockeford, California ve College Station, Texas’taki müşteriler, şirketin ‘Amazon Prime Air’ drone hizmetini kullanarak bir drone tarafından teslim edilen az sayıda paket aldılar, The Verge’in bildirdiğine göre.

“Amacımız insansız hava araçlarımızı güvenli bir şekilde gökyüzüne ulaştırmak. Bu topluluklarda başlıyoruz ve zamanla daha fazla müşteriye teslimatları kademeli olarak genişleteceğiz.” amazon havası sözcü natalie banke bir açıklamada söyledi.

Ayrıca Oku

Amazon, AB'deki üç antitröst davasında anlaşmaya vardı ve cezadan kaçındı
Amazon, AB yerleşiminde büyük ticari değişiklikler yapacak

2020 yılında, Federal Havacılık İdaresi (FAA) şirkete drone ile paket göndermek için ‘Part 135’ onayı verdi.

Lockeford ve College Station’da yaşayan müşteriler kaydolabilir ve sipariş verebilirken, Amazon başka bir yerde yaşayan müşterilere kendi bölgelerinde drone teslimatı mevcut olduğunda bunu bildirecektir.

Rapora göre, müşteriler, sipariş verdikten sonra, drone’un paketi arka bahçelerine teslim etmesini bekleyebilecekleri zaman, takip bilgilerini ve yaklaşık teslimat süresini alacaklar.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9