Doctor Who'nun 60. Yıldönümü Canavarlarının Köklü Bir Geçmişi Var başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: BBC

BBC yayınımızı bıraktığında ilk büyük bakış de Doktor Kim Noel boyunca 60. yıl dönümü spesiyalleri, pek çok sürpriz vardı; David Tennant’ın yeni eski DoktoruDonna Noble’ın nasıl olduğuyla dalga geçiyor Zaman Lordunun yörüngesine yeniden girer, Neil patrick harris‘ gizemli şovmen. Ama belki de en büyüğü? Russell T. Davies tavşan deliğinin ne kadar derinine gidiyor.

Bunun nedeni, fragmanın bize yaklaşan kutlamalarda rol oynayan garip uzaylı güçlerine iki bakış atmasıdır. İlk bakışta, iki varlık grubu – bir iri gözlü tüylü, fare benzeri yaratık ve gösterilen insektoid uzaylılar sokaklarda askerlerle savaşıyor – yeni gibi görünüyorlar Doktor Kimyaratıklar ve canavarlardan oluşan süvari alayı. Ve çoğuna Doktor Kim hayranlar, onlar da olabilir. Ancak, zaman ve mekanda maceraya atılan 60 yıllık bir kutlamaya yakışır şekilde, aslında hiç de yeni değiller: ve çok tuhaf, çok özel bir yapıları var. Doktor Kim Tarih.

Meep Bip Kimdir?

Doctor Who'nun 60. Yıldönümü Canavarlarının Köklü Bir Geçmişi Var başlıklı makale için resim

resim: Haftalık Doktor

Önce bu tüylü küçük dostumuzla ilgilenelim: Bu sevimli yaratık, onun kim olduğunu bir kez anladığınızda aslında hiç de sevimli değil. Ve kim o öyle Meep bip sesikomik bir hikayenin komik bir şekilde adlandırılmış düşmanı Haftalık Doktor 1980’de koşan, Doctor Who ve Yıldız Canavarı. Tom Baker’ın dördüncü Doktoru Sharon Davies’i de tanıttığı için Beep’in ötesinde başka nedenlerle de ünlü bir hikaye. herhangi bir ortam Doktor Kim Tarih.

Suç dehası ve Meep’lerin lideri – büyük gözleri ve fare benzeri kulakları olan küçük, küresel, tüylü yaratıklar – halkının bir zamanlar barışçıl bir medeniyet olduğu Wrarth galaksisinden bip sesleri geliyor. Gezegenleri tehlikeli, yozlaştırıcı radyasyon yayan bir Kara Güneş ile yörüngelerini geçtikten sonra, Meep’ler aniden öfke dolu, nefret dolu bir ırka dönüştüler ve galaksiler arası bir fetih kampanyası başlattılar. Savaş gemilerinde kullanmak üzere Kara Güneş radyasyonunu toplayan ve düşmanlarını kendilerinden önceki gibi şiddetli öfkelere sürükleyebilecek bir araç olarak dünyalarca Meep’lerin eline geçti. Sonunda, Wrarth galaksisindeki diğer ırkların Yıldız Konseyi, Meep’lere karşı savaşmak ve onları büyük bir savaşta yenmek için yeni bir polis gücü oluşturmak için bir araya geldi.

Ancak Beep’in kendisi savaştan kaçtı ve 1980’lerin Dünyasına kaçtı. Sevimli görünüşünü Sharon’a ve onun en iyi arkadaşına sevdirmek için kullanan Beep, Doktor’u masum olduğuna inandırmayı da başardı. sebepsiz avlanmak. Doktor Meep’leri keşfettiğinde Tarih, ancak, gemisini tamir etmeleri için beyinlerini yıkamak için Kara Güneş radyasyonunu kullanarak Sharon ve memleketini Beep’in esaretinden kurtarmaya yardım etti ve Beep’in yakalanmasına yardım etti. Bip, gelecekte yıllar içinde birkaç kez hapisten kaçacaktı Doktor Kim çizgi roman, tutuklanması nedeniyle Dünya’dan ve Doktor’dan intikam almaya çalışmak – Doktor’un komik maceraları için düzenli bir şaka.

Wrarth Savaşçıları kimlerdir?

Doctor Who'nun 60. Yıldönümü Canavarlarının Köklü Bir Geçmişi Var başlıklı makale için resim

resim: Haftalık Doktor

İnsektoid Wrarth Savaşçıları bu şekilde adlandırılır çünkü onlar Star Council’in Meep’lerle savaşmak için oluşturduğu polis gücüdür. Wrarth Galaksisindeki en güçlü beş türün bir karışımı olarak yaratılan savaşçılar, Meep’leri geri püskürttü. Wrarth’ın Meep donanmasını sonsuza dek yok ettiği Yarras savaşı, Beep’in kişisel yıldız gemisi dışında. İki Wrarth ajanı, Zogroth ve Zreeg, Beep to Earth’ü takip ettiler ve başlangıçta Beep’in göründüğü kadar masum olduğuna inanan Doktor karşı çıksa da, sonunda ikili, Beep’i tutuklamak için Zaman Lordu ile birlikte çalıştı. Wrarth’lar hiçbir zaman Beep’in kendisinin yaptığı kadar komik kalma gücüne sahip olmadılar ve diğerlerinde ara sıra bahsedilecek olsalar da Doktor Kim hikayeler, Wrarth daha da göreceli bir belirsizlik içinde çürüdü.

Bip sesi ve Wrarth ne anlama geliyor? Doktor Kim60. Yıldönümü mü?

BBC’nin, Russell T. Davies’in dönüşüyle ​​kelimenin tam anlamıyla her şeyi yapmasına izin vermeye istekli olduğu gerçeğini bir kenara bırakırsak. Doktor Kim“Live action Beep the Meep” olup olmadığını şu anda söylemek zor. 60. yıl dönümü spesiyalleri hakkında gördüğümüz çok az şey, bize ne bekleyeceğimiz konusunda pek bir şey söylemiyor. Beep ve Wrarth, Neil Patrick Harris’in canlandırdığı gizemli kötü adamla bağlantılı mı? İrade Doktor Kim Bu iki çizgi roman belirsizliğine küçük ekranda bir yer vermek, onları büyük bir izleyici kitlesi için yeniden hayal etme şansı olabilir, yoksa 1980’lerin çizgi romanının tarihi, bizim için hayati mi olacak? Doktor Kimbüyük yıldönümü kutlamaları? tarafından canlandırılan benzer gizemli karakter Rose nedir? Kalp DurduranYasmin FinneyBeep ile ilk karşılaşanın o olduğu düşünülürse bununla bir ilgisi olacak mı?

Spekülasyon yapmak için neredeyse koca bir yılımız var…Doktor Kim Kasım 2023’te 60. yıl dönümünü kutlayan üçlü bir özel etkinlik için geri dönecek.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7