Fire Emblem, çoğunlukla Super Smash Bros. Bu durum 2013’te, serinin Kuzey Amerika’daki ilk büyük hiti olan Fire Emblem: Awakening’in piyasaya sürülmesiyle değişti. O zamandan beri taktik RPG, Nintendo’nun en popüler ve eleştirmenlerce beğenilen serilerinden biri haline geldi. Serinin en yeni oyunu Fire Emblem: Three Houses, 2019’un En İyi Oyunlarından biri seçildi. Söylemeye gerek yok, yeni bir Fire Amblemi bizi çok heyecanlandırmaya yetiyor.

Fire Emblem Engage, kendi tarihine özel bir saygı duruşunda bulunan uzun süredir devam eden seriye yeni bir giriş olan bu yeni oyundur. Bu oyun, geçmiş Fire Emblem oyunlarından karakterleri çağırma etrafında büyük bir hikaye ve oyun mekaniğini merkeze alarak, favorilerimizden bazılarını görmemize veya yanımızdan geçen oyunlardan karakterler hakkında bilgi edinmemize izin veriyor. Fire Emblem Engage hakkında bildiğimiz her şey burada.

Hikaye

Birçok antoloji RPG serisinde olduğu gibi, Fire Emblem’in de oyundan oyuna tek bir sürekli anlatımı olması gerekmez, ancak her oyun bazı ortak özellikleri paylaşır. Fire Emblem Engage’de, Elyos kıtasındaki Fell Dragon’u mühürlemek için dört krallığın birbirleriyle ve diğer dünyalardan kahramanlarla işbirliği yapmasının üzerinden 1000 yıl geçti. Kötülük yeniden uyanmaya hazırlanırken, diğer alemlerden kahramanları geri getirebilen ve kaos ejderhasını yeniden mühürleyebilen seçilmiş bir kahraman olan İlahi Ejderha Alear olarak ortaya çıkıyorsunuz.

Diğer Yangın Amblemi kahramanları gibi, Alear de erkek veya kadın olabilir ve her iki durumda da benzer kırmızı-mavi saç stiline sahiptir. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, diğer dünyalardan gelen bu kahramanlar aslında diğer Fire Emblem oyunlarından gelen kahramanlardır. Bir Amblem Yüzüğü kullanarak Marth ve Celica gibi kahramanları çağırabilir, onların silahlarını ve becerilerini miras almanın yanı sıra görünüşünüzü onlarla birleştirmenize izin verebilirsiniz.

Oynanış

Diğer Fire Amblem oyunları gibi, Engage de yükseltebileceğiniz ve beğeninize göre özelleştirebileceğiniz çok çeşitli orijinal karakterlere sahip sıra tabanlı bir taktik savaş oyunu olacak. Fire Amblem: Three Houses’ta değiştirilen silah avantajlarının taş-kağıt-makas mekaniği olan Silah Üçgeni’ni geri getiriyor. Yangın Amblemi sınıf tabanlıdır, bu nedenle farklı sınıflar belirli silah türlerinde uzmanlaşacak ve sınıflarınızı yükselttikçe yeni uzmanlıklar kazanacaksınız. Savaş senaryolarında, bir ızgara üzerinde savaşacaksınız, bu nedenle birimlerinizi konumlandırmak çok önemlidir. Yangın Amblemi aynı zamanda yan yana savaşan birimlere, savaş dışı bölümlerde özel dostluk bağları geliştirmişlerse bonus verme eğilimindedir.

Bu savaş dışı bölümler, bu kez Somniel olarak adlandırılan ana üssünüzde gerçekleşecek. Burası, karakterlerle (eski oyunlardaki karakterler dahil) konuşacağınız, mağazaları ziyaret edeceğiniz ve büyük olasılıkla silahlar veya sınıf donanımları gibi diğer parti yönetimini halledeceğiniz yer. Three Houses ayrıca romantizm seçenekleri gibi sosyal sistemlere de sahipti, ancak bu unsurun Fire Emblem Engage’de bulunup bulunmayacağı henüz görülmedi. Ama kim bilir; belki nişanlanırsın ha? Evet?

Önemli kamera hücreleri

Geçmiş oyunlardan ünlü karakterleri geri getirme etrafında dönen bir hikaye ve oyun mekaniği ile Nintendo, lansmana kadar tanıdık yüzlerle dalga geçmek için birçok fırsata sahip. Şimdiye kadar, duyuru fragmanında çıkış yapan sadece ikisini gördük: Orijinal Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light’tan Marth ve Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia’dan Celica. Marth, daha önce birçok Fire Emblem oyununda kamera hücresi görünümleri yaptı ve Fire Emblem Awakening’de önemli bir hikaye unsuru olarak hizmet etti.

Yayın tarihi

Fire Emblem Engage, 20 Ocak 2023’te raflara çıkması planlandığı için yılın en eski büyük sürümlerinden biri olacak.

Ön sipariş

Fire Emblem Engage için ön siparişler artık fiziksel satıcılarda veNintendo eShop. Standart fiziksel ve dijital sürümün maliyeti 60 ABD Doları iken, yalnızca fiziksel olan özel bir Divine Sürümü 100 ABD Doları karşılığında ön sipariş verilebilir. Bu sürüm bir çelik kitap, sanat kartları, sanat kitabı ve poster ile birlikte gelir. Daha fazla ayrıntı için Fire Amblem Engage ön sipariş kılavuzumuzu okuyun.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1