Apple’ın A serisi SoC’leri, rakipsiz performansla akıllı telefon pazarına liderlik etmeye devam ediyor, ancak bu sıçramalardaki yıllık fark azaldı. Bunun nedeni, teknoloji devinin, firmanın çip bölümünün mühendisleri ve yöneticilerinin daha iyi fırsatlar ve daha iyi bir çalışma ortamı arayışıyla ayrılmasıyla büyük bir beyin göçüne tanık olmuş olmasıdır. Bir rapora göre bu, Apple’ın Donanım Teknolojilerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Johnny Srouji için mevcut durumu son derece zorlaştırıyor.

Apple, çip mühendislerinde eğitmen çalışanları işe alan firmaların işlerinde kalmayacağına dair güveni artırmaya çalıştı.

Daha önceki bir rapor, önceki bir A16 Bionic yinelemesinin ışın izleme desteğine sahip olduğunu ancak çok fazla güç tükettiğini ve iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te kullanılamayacağını söyledi. Bu nedenle, Apple’ın en yeni üst düzey iPhone SoC’sinin A15 Bionic’e benzer bir GPU mimarisi kullandığına dair kanıtlar olabilir ve önceki bir kalıp atış karşılaştırması, iki özel silikon arasında daha az fark gösterir.

Bilgi, Apple’ın Srouji’sinin, 2019’da Nuvia’yı başlatmak için ayrılan ve daha sonra Oryon’u tanıtan Qualcomm tarafından satın alınan CPU tasarımcısı Gerard Williams III’ün beğenilerini içeren daha fazla çip mühendisi daha yeşil otlaklar için ayrıldıkça sorunlarla karşılaşmaya devam edeceğini belirtiyor. Daha sonra yerine Mike Filippo geçmesine rağmen, bu yılın başlarında Microsoft’ta çalışmak için istifa etti ve oldukça şaşırtıcı bir şekilde, Apple henüz yerine geçecek kişiyi belirlemedi.

Apple, daha fazla mühendisin şirketten ayrılmasını önlemek için, çalışanlarını Kaliforniya merkezli devde bir kariyerin daha ödüllendirici ve istikrarlı olduğuna ikna etmek amacıyla sunumlar yaptı, çünkü çipe odaklanan girişimlere bağlı muazzam miktarda risk var. gelişim. Pek çok endüstri uzmanı ve ekonomi gözlemcisinin ciddi bir ekonomik gerileme öngördüğü göz önüne alındığında, bu mühendislerin çoğu muhtemelen Apple’da çalışmayı tercih edecek.

Ancak bu, Qualcomm gibi şirketlerin artık Apple’ın A serisi yonga setlerine karşı avantaj elde edebileceği gerçeğini değiştirmiyor. Çok çekirdekli bir kıyaslama sızıntısına göre, yeni duyurulan Snapdragon 8 Gen 2 bu performans açığını kapatmayı başarıyor ve gelecek yıl piyasaya çıkacak A17 Bionic performans ölçümlerinde hayal kırıklığı yaratırsa, belki Qualcomm’un veya MediaTek’in amiral gemisi silikonu Apple’ın yeni nesil teklifini geçecek. 2023’te ilk kez.

Haber kaynağı: Bilgi

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17