Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) kredi kuruluşu ve tasarruf sağlayıcısı olan Recognize Bank, hissedar PV27’den ek 25 milyon sterlin aldı.

Banka, ticari krediler, ticari ipotekler, köprü krediler, satın almak için krediler ve kişisel ve ticari tasarruf hesapları sunmaktadır.

Recognise Bank CEO’su Jean Murphy, “Recognise, en son teknolojiyi benimseyen ve daha kişisel bir yaklaşımı benimseyen bir bankanın daha iyi bir anlaşma arayan binlerce küçük şirketi kendine çekebileceğini gösterdi” dedi.

Merkezi Londra’da bulunan fintech, Parasol International’ın bir yatırım şubesi olan PV27’nin sermayesini ticari kredilendirme ve yeni KOBİ ürünleri geliştirmek için kullanacak.

2017’de Murphy tarafından kurulan şirket, tam bankacılık lisansını Eylül 2021’de aldı ve bugüne kadar 96 milyon sterlin fon sağladı.

Recognize Bank yönetim kurulu üyesi Ruth Parasol şunları söyledi: “Birleşik Krallık KOBİ bankacılığı sektörü, eskiyen teknoloji ve müşteri hizmetleri ve inovasyona modası geçmiş bir yaklaşımla yükümlü yerleşik bankaların hakimiyetinde olduğu için değişim için olgunlaşmış durumda.”

Dijital KOBİ kredi kuruluşu, Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından düzenlenir. Firmaya göre şimdiden 112 milyon sterlinin üzerinde ticari kredi ve 117 milyon sterlinin üzerinde ticari tasarruf hesabı sağladı.

Diğer dijital borç veren LHV UK, bu hafta FCA’nın kara para aklama siciline kabul edildi ve KOBİ’lere kredi sunmasına izin verdi.genel-11