Govee Smart Air Quality Monitor incelemesi: Basit ama etkili

MSRP 60,00 $

“Büyük ekranı ve şık tasarımıyla Govee Akıllı Hava Kalitesi Monitörü tutumlu alıcılar için harika.”

Artıları

  • şık tasarım

  • Büyük, sezgisel ekran

  • Çok yönlü akıllı telefon uygulaması

  • Uygun Fiyat

Eksileri

  • Havadaki bazı önemli kirleticileri ölçemiyorum

  • Kablo bağlantısı

Govee, renkli akıllı ışık serisiyle tanınıyor olabilir, ancak üreticinin kataloğunda LED şeritler ve akıllı ampullerden çok daha fazlası var. Aslında, en yeni ürünlerinden biri, Govee Akıllı Hava Kalitesi Monitörü — evinizdeki sıcaklığı, nemi ve havadaki partikülleri ölçen bir masa üstü cihaz. Şık, küçük bir alettir ve masa veya oturma odası masasında harika görünür, ancak bir hava kalitesi monitöründen bekleyeceğiniz bazı temel işlevlerden yoksundur.

Bununla birlikte, birkaç eksikliğin ötesine geçebilirseniz, Govee Akıllı Hava Kalitesi Monitörü, bütçesi kısıtlı olan müşteriler için sağlam bir seçenektir. Aynı güçlü akıllı telefon uygulaması tarafından kontrol edildiğinden ve performansını hızlı bir şekilde özelleştirmenize olanak tanıdığından, diğer Govee ürünleriyle donatılmış haneler için de harika bir seçimdir.

Kolay kurulum ve güçlü uygulama

Govee uygulamasını görüntüleyen bir akıllı telefonun önüne yerleştirilmiş Govee Akıllı Hava Kalitesi Monitörü.

Bazı hava kalitesi monitörlerinin aksine, bu Govee modelinin kurulumu hızlı ve zahmetsizdir. Hiçbir kalibrasyon gerekmez, bu da monitörü kutudan çıkarmanıza, fişe takmanıza, akıllı telefonunuza bağlamanıza ve ölçüm yapmaya başlamanıza olanak tanır. Ünitedeki ekran büyük ve canlıdır — parlaklığı uygulamada ayarlanabilir — ve sıcaklığı, nemi ve 2,5 mikron veya daha küçük partikül maddeyi (PM2,5) kolayca görüntülemek için yeterli alana sahiptir. Ayrıca ünitenin üzerinde, PM2.5 değerlerini şimdiki zamana göre değiştirmenizi sağlayan bir işlev düğmesi de bulunmaktadır.

Ekranın aynı anda dört farklı değeri gösterebilmesi, bu kadar küçük bir cihaz için etkileyici bir başarı.

Govee Akıllı Hava Kalitesi Monitörünün daha havalı özelliklerinden biri, ekranı boyunca yanıp sönebilen renk kodlu hava kalitesi uyarılarıdır. PM2.5 değerinin hemen altında genellikle yeşil olan ince bir çubuk bulunur. Hava kaliteniz değiştikçe o çubuğun rengi de değişir. Hava kalitenize bağlı olarak, etrafınızdaki ortam hakkında hızlı bir görsel ipucu vermek için yeşil, mavi, sarı veya kırmızıya dönüşebilir. Ekran ayarlarını PM2.5 yerine zamanı gösterecek şekilde değiştirmiş olsanız bile çubuk renk değiştirmeye devam edecek ve temelde aynı anda ekranda dört farklı okuma elde etmenizi sağlayacaktır. Monitörün elinize sığacak kadar küçük olduğu düşünülürse, bu oldukça etkileyici bir başarı.

Daha da etkileyici olanı, akıllı telefon uygulamasında paketlenmiş işlevselliktir. Hava kalitesi geçmişinizi vurgulayan ayrıntılı grafiklerin yanı sıra, farklı uyarılar ayarlayabilir, parlaklık ayarlarını düzenleyebilir, hızlı kalibrasyonlar gerçekleştirebilir veya ölçümleri Fahrenhayt’tan Santigrat’a değiştirebilirsiniz. Tüm bu özelliklerde gezinmenize yardımcı olacak çok fazla öğretici yok, ancak çoğu kullanıcı, menülerinde birkaç dakika gezindikten sonra temel bilgileri alabilmelidir.

Bazı önemli ölçümler eksik

Bir sehpanın üzerinde duran Govee Akıllı Hava Kalitesi Monitörü.
Jon Bitner / Dijital Trendler

Govee Akıllı Hava Kalitesi Monitörü, PM2.5, sıcaklık ve nemi ölçmek için harika bir iş çıkarsa da, daha üst düzey cihazlarda bulunabilecek birkaç temel özellikten yoksundur. En büyük ihmal karbon monoksittir. Tipik bir evde hava kalitesine yönelik en büyük tehditlerden biri olarak, en azından karbon monoksit tehlikeli seviyelere yaklaştığında tetikleyen bir alarmın olması güzel olurdu. Ayrıca karbondioksit seviyelerini ölçme yeteneğinden de yoksundur.

Monitörü kurarken, kablolu bağlantısı üzerinde çalışmanız gerekecek, bu da evinizde monitör için iyi bir yer bulmayı zorlaştırabilir. Oturma odamda bir elektrik prizinin yanına yerleştirilmiş bir sehpa üzerinde de harika çalışmasına rağmen, sonunda masamda bir pozisyona yerleştim. Ancak Govee Smart Air Quality Monitor’ün 60 $’lık fiyat etiketini düşündüğünüzde, bu eksikliklerin ve sakıncaların bir kısmı daha katlanılabilir hale geliyor.

Düşük bütçeli alışveriş yapanlar için harika

Bir mutfağa kurulan Govee monitörü.

Govee Akıllı Hava Kalitesi Monitörü ile kaçıracağınız birkaç ölçüm olsa da, yine de her yönüyle sağlam bir üründür. Şık tasarımı, ayarlanabilir ekranı ve aynı anda üç ölçümü gösterebilmesi onu oldukça etkileyici kılıyor. Ayrıca, performansını daha da özelleştirmenize veya hava kalitesi geçmişinizi kontrol etmenize olanak tanıyan sezgisel akıllı telefon uygulamasından da yararlanacaksınız.

Bununla birlikte, daha sağlam bir şeye ihtiyacınız varsa, bütçenizi artırmak en iyisi olabilir. Bu fiyat aralığında çok az ürün karbon monoksit, karbondioksit veya diğer tehlikeli partikülleri ölçebilir ve bu Govee’nin monitörü için de geçerlidir. Bununla birlikte, size temel bilgileri makul bir fiyata verebilecek (ve kullanımı kolay) bir şeye ihtiyacınız varsa, o zaman Govee ile yanlış gidemezsiniz.

bu Temptop M10 Aynı ölçümlerin birçoğunu kablolu bağlantı gerektirmeden aldığı için dikkate değer. Daha fazla değişken izleyebilecek bir şeye ihtiyacınız varsa, en iyi hava kalitesi monitörleri listemize göz atmayı unutmayın.
genel-19