Final Fantasy 14, 2023’ün ilk güncellemesini, oyuncuların eğlenebileceği pek çok yeni içerikle çok yakında alıyor. Final Fantasy 14’ün sonraki güncellemesi 6.3, 10 Ocak 2023’te başlayacak ve Ana Senaryo Görevlerinin devamı ve yeni bir zindan gibi standart güncellemeleri içeriyor, ancak Baskınlar, bir Derin Zindan ve daha fazlasında başka içerik biçimleri de alıyoruz. .

6.3 güncellemesi ile ilgili detaylar Yapımcıdan Mektup yayınında duyuruldu. İşte 6.3’te FF14’e gelen her şeyin bir listesi.

Final Fantasy 14 Sonraki Güncelleme 6.3 Ayrıntıları:

 • Yeni Ana Senaryo Görevleri – On Üçüncü’nün karanlığında, Savaşçı Işık, Sıfır adlı yarı boşlukta bir kadında beklenmedik bir müttefik bulur. Onlarla bir süreliğine Kaynağa döner ve son denemelerinden kurtulduktan sonra Azdaja’yı aramaya devam etmeye hazırlanırlar. Ancak beklenmedik bir tehdit önlerini keser…
 • Yeni Yan Hikaye Görevleri – Tataru’nun Büyük Çabası ve Yeni Bulunan Macera Hikayeleri’ne devam edin.
 • Yeni 8 Oyunculu Deneme – Hem Normal hem de Ekstrem zorluklarda yeni bir meydan okuma.
 • Yeni Unreal Denemesi – Sınırlama Yuvası P1T6 (Gerçek dışı) – Her zamanki gibi, sahte komutan ölüme meydan okuyan cüretkârlık hikayelerini can atıyor ve onu tatmin etme çabasıyla, aklınızı eikon Sophia ile olan çılgın karşılaşmanıza geri veriyorsunuz. Anı şimdi bile canlılığını koruyor ve kendinizi bir kez daha Tanrıça ile karşı karşıya buluyorsunuz, hayatta kalmanız tehlikede…
 • Yeni 24 Oyunculu İttifak Baskını – Diyarın Mitleri, 2. Bölüm: Euphrosyne.
 • Yeni Nihai Baskın (Yama 6.31) – Yama 6.3’ten iki hafta sonra başlayarak, en son Ultimate savaşında Omega’nın korkunç bir versiyonuna meydan okuyun.
 • Yeni Zindan – Lapis Manalis – Boş gönderilenin peşinde, Garlemald dağlarında, garleanların bir zamanlar biçerdöver sanatları uyguladığı terk edilmiş bir köy olduğunu öğreniyorsunuz. Ama orada, dağın tam kalbinde ne bulacaksın?
 • Görev Desteği Güncellemeleri – Kalanlar için destek eklenecektir. cennete doğru™ ana senaryo zindanları (The Great Gubal Library, The Aetherochemical Research Facility, The Antitower, Sohr Khai, Xelphatol ve Baelsar’s Wall), böylece bir grup NPC müttefikiyle birlikte tamamlanabilirler.
 • Island Sanctuary Güncellemeleri – Bir dizi yaşam kalitesi iyileştirmesi, yeni rütbeler, ekinler, hayvanlar ve daha fazlası.
 • Altın Tabak Güncellemeleri – Yeni Leap of Faith haritası eklendi.
 • Çeşitli Güncellemeler – Yeni bir hazine avı zindanı, çeşitli hizmetli ayarlamaları, yeni bir Crystalline Conflict PvP arenası, yeni özel teslimatlar ve daha fazlası.

Ayrıca 6.35 yaması olarak da bilinen 6.3 sürümünün ardından bir yamada birkaç güncelleme olacak:

 • Yeni Kabile Görevleri: Loporrits – Elin Müritleri için yeni günlük görevler.
 • Yeni Derin Zindan: Eureka Orthos – Palace of the Dead ve Heaven-on-High’ın merakla beklenen halefi.
 • Her nasılsa Hildibrand Maceralarını Daha İleriye Taşıyor
 • Manderville Silah Güncellemesi

Burada dikkat edilmesi gereken birkaç şey var. Oyunsonu akıncıları için bu, yeni Ultimate Raid, The Omega Protocol (Ultimate) olacaktır. Önceki Ultimate Raid’de olduğu gibi, Omega Protokolü de yama yayınlandıktan iki hafta sonra açılacak ve oyunculara ilerlemeden önce hazırlanmaları ve hikayeyi yakalamaları için biraz zaman tanıyacak. Ayrıca, Myths of the Realm raid serisinin devamı niteliğinde olacak ve daha sıradan oyunculara oyunsonuna yakın teçhizat almanın eğlenceli bir yolunu verecek olan “Euphrosyne” adlı yeni Alliance Raid de var.

Baskın veya PvE’nin büyük hayranı olmayanların deneyecek başka şeyleri var. Yeni PVP arenası, Crystalline Conflict’e yeni mekanikler getiriyor ve Gold Saucer, oyunun zıplama bulmacalarını sevenler için yeni bir Leap of Faith haritası alıyor. Ayrıca, denenecek yeni içeriğin ve ulaşılması gereken derecelerin yanı sıra birçok yaşam kalitesi iyileştirmesi içeren bir Island Sanctuary güncellemesi olacak.

Bahsetmeye değer başka bir şey de Paladin’in yeniden çalışması. Paladin bir süredir en iyi noktada değil, akıncılar bunun yerine diğer tankları tercih ediyor. Duyurulan yeniden düzenlemenin PLD’yi 6.3’teki diğer tanklar kadar iyi hale getireceğini umuyoruz.

Yıllık Starlight Celebration etkinliği de 31 Aralık’a kadar devam ediyor:

Oyuncular ayrıca 31 Aralık’a kadar oyun içi sezonluk Starlight Kutlaması etkinliğini kutlayabilecek ve yeni bir binek olan Starlight Steed dahil olmak üzere sezonluk öğeler elde etmek için bir maceraya atılabilecekler. Ek olarak, yıl sona erdiğinde ve yeni bir yıl başladığında oyuncular, 1-16 Ocak tarihleri ​​arasında sürecek olan yıllık Heavensturn oyun içi sezonluk etkinliğini kutlayabilir ve ayrıca toplanacak eğlenceli ödüller sunabilir.

Son olarak, oyunu bir arkadaşınız için almak istiyorsanız veya birini sizinle oynamaya ikna etmeye çalışıyorsanız, oyunun Standard ve Collector’s Editions için bir indirim var.

Hayranlar şu andan itibaren 18 Ocak 2023’e kadar Kuzey Amerika’da FINAL FANTASY XIV: Endwalker™ Standard & Collector’s Editions ile FINAL FANTASY XIV Complete Edition ve Complete Collector’s Edition’ı SQUARE ENIX Mağazası, FINAL FANTASY XIV üzerinden %50’ye varan indirimle satın alabilirler. : Mog Station ve PlayStation™ Mağazası.

Canlı yayının tamamını tüm detaylarıyla buradan izleyebilirsiniz:

Final Fantasy 14’ün 6.3 güncellemesi 10 Ocak 2023’te başlayacak. Oyunu PS4, PS5 ve PC’de oynayabilirsiniz.oyun-6