Elon Musk, son zamanlarda kendisini etiketleyen bazı Twitter kullanıcılarına yanıt vermeye başladı ve şu anda sahibi olduğu platformda sohbetlere daldığı biliniyor. Musk, Twitter kullanıcı arayüzünü iyileştirmeyle ilgili yakın tarihli bir sohbette, bir Gadgets 360 çalışanının önerisine yanıt verdi ve ayrıca Ocak ayında “birkaç önemli kullanıcı arayüzü iyileştirmesinin” geleceğini belirtti. Twitter’ın şu anki CEO’su olan Musk, hizmette kapsamlı değişiklikler yaptı ve ayrıca bazıları deney gibi görünen küçük ince ayarlar yaptı. Son zamanlarda Twitter, pek çok kişinin aktif olarak yorum yapmadığı veya tweet’leri beğenmediği halde okunduğunu göstermek için her tweet için görüntüleme ve etkileşim istatistiklerini göstermeye başladı.

Cuma öğleden sonra Musk, kullanıcılara görüntüleme sayılarının tweet kullanıcı arayüzünün solunda mı yoksa sağında mı gösterilmesi gerektiğini soran bir Twitter anketi düzenledi. Yeni istatistik şu anda solda görüntüleniyor ve Yanıtla, Retweetle ve Beğen göstergelerinden önce geliyor. Oy verme süresinin sonunda, kullanıcıların yüzde 54,3’ü sağa kaydırmak için oy kullanırken, yüzde 45,7’si mevcut noktadan memnun görünüyordu. Anket, Twitter’ın dikkate almak isteyebileceği diğer kullanıcı arabirimi ince ayarları hakkında birkaç tartışma dizisi ortaya çıkardı.

Gadgets 360 çalışanı Pranav Hedge, Musk’a, hizmetin mobil kullanıcı arayüzündeki her tweet’in altındaki Görüntülemeler, Beğeniler, Retweetler ve Alıntı Tweetleri için metin etiketleri tarafından boşa harcanan alana işaret ederek ve bunun yerine simgeler kullanmanın hepsinin tek bir satıra sığmasına izin verebileceğini öne sürerek yanıt verdi.

Musk, Twitter’ın bunu zaten düşündüğünü veya önerisi üzerine bu değişikliği hayata geçireceğini belirterek olumlu yanıt verdi. Konuya katılan diğer kullanıcılar ekran alanının kullanımıyla ilgili ek önerilerde bulunurken, diğerleri UI hatalarına dikkat çekti ve diğerleri Musk’ın anket yapma ve ani değişiklikler yapma alışkanlığı hakkında şakalar yaptı.

Uygun bir halefi bulduktan sonra istifa etme sözü veren müstakbel eski CEO, devraldığından beri Twitter’ın işlevselliğinde, mavi kimlik doğrulama işaretlerinin tamamen yeniden tasarlanması ve elden geçirilmiş bir Twitter Blue abonelik planı da dahil olmak üzere pek çok değişiklik yaptı. . Tüm kullanıcıların tweet’leri düzenlemesine izin vermeyi planladığını ve Twitter’ın kullanım şeklini temelden değiştirecek olan 280 karakter sınırını 4.000’e çıkarmak için çalıştığını duyurdu.

genel-8