Bazı Reddit aboneleri, kullanıcılarını etkileyen tuhaf bir sorun bildiriyor. iPhone 14 Pro Max birimleri. Telefonlarını uyandırdıklarında, genellikle ekranda yatay çizgilerin belirdiğini görürler. Satır sayısı değişebilir. İyi haber şu ki, Apple bunun bir donanım sorunu olmadığını söylüyor, bu da sorunun bir yazılım güncellemesi yayarak çözülebileceği anlamına geliyor. Bu, Apple ve müşterileri için etkilenen birimleri geri çağırmak ve değiştirmek zorunda kalmaktan açıkça daha iyidir.
Saplı bir Redditor 1Son Kanun Kaçağı iPhone 14 Pro Max ile neler olduğunu şöyle açıklıyor: “Telefon uyandığında ekranda yatay çizgilerin yanıp söndüğünü fark ettim. Bunu telefon her uyandığında değil rastgele yapıyor. Bazen sadece 1 satır, bazen birden çok satır oluyor. … Onu Apple’a götürdüm ve tanılamayı çalıştırdılar ve her şey yolunda gitti (yeşil). Teknisyen bana donanımla ilgili bir sorun olmadığını, bunun yazılımla ilgili olduğunu söyledi.”
Ancak, Apple tarafından önerilen fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirdikten ve iOS 16.2’ye güncelleme yaptıktan sonra bile sorun devam ediyor. Reddit üyesi de dahil olmak üzere platformdaki diğer kişiler de aynı sorundan şikayetçi. sabllz iPhone 14 Pro Max cihazını ekranda birden çok yatay çizgiyle gösteren bir fotoğrafa bağlantı bile ekleyen.

Ve Reddit, bu sohbeti bulabileceğin tek çevrimiçi yer değil. bir üyesi Apple destek topluluğu saplı Satyatejakasula “Merhaba, bugün yepyeni bir iPhone 14 Pro Max satın aldım ve bir sorun yaşıyorum (umarım sadece bir yazılım hatasıdır). Sorun şu ki, telefonu kilitlediğimde (ekranı kapattığımda) ) ve açın, ekranda bir tür yatay çizgi belirir ve ekranın 1/3’ü geri kalanından daha parlaktır (bir saniyeliğine), ardından Kilit Ekranı normal şekilde görünür ve ekran açıldığında çizgiler kaybolur. açıldı. TrueTone, otomatik parlaklık ve uyandırmak için hafifçe vurmayı kapatmayı denedim, ancak yine de sorunla karşılaşıyorum. Yeniden başlatmayı, zorla sıfırlamayı bile denedim ama işe yaramadı. iOS 16.1.2.”
İlginçtir şikayet edenlerin elinde bu ay aldıkları iPhone 14 Pro Max var. ne kadar Apple’ın bundan haberi var mı? Yakındaki Apple Store’larını ziyaret edenlere bunun bir yazılım sorunu olduğu söylense de bu şu anda net değil. Bir Apple destek üyesi, “Sorunun farkındayız ve bunun nedeni sürücülerden kaynaklanıyor… Bu kesinlikle bir yazılım sorunu ve yakında bir güncellemenin gelmesi bekleniyor.”telefon-1