Animasyonlar bir projeye, siteye veya uygulamaya hayat verir. Kolayca oluşturmak için Artboard Studio gibi birçok çevrimiçi araç vardır veya Lottie Dosyaları. İkincisi ayrıca animasyonlu görsellere sahip geniş bir kitaplık sunar.

Birçok animasyon içeren bir kütüphane

LottieFiles, tüm dijital projeleriniz için büyük miktarda animasyonu bir araya getiren bir uygulamadır. App Store’da olduğu gibi Play Store’da da mevcuttur. Özelliklerini bir tarayıcıdan denemek isteyenler için bir platform da mevcuttur.

aynı kategoride

Zoom, hibrit çalışma platformunu genişletmeye devam ediyor
lottiefiles illüstrasyon

İllüstrasyon: Lottie Dosyaları.

lottiefiles illüstrasyon

İllüstrasyon: Lottie Dosyaları.

Profilinizi oluşturduktan sonra, oluşturma sürecini başlatma zamanı. Üzerine animasyon ekleyebileceğiniz boş bir tuval ile başlarsınız. Bunları bulmak için “Giriş” sekmesine göz atmanız yeterlidir. LottieFiles ekipleri tarafından özenle seçilmiş içerik bulacaksınız. Bazıları da Noel gibi mevsime göre sunulmaktadır. Ayrıca arama çubuğunu kullanabilir ve bir anahtar kelime yazabilirsiniz. “Keşfet” sekmesi ayrıca animasyonları ve çıkartmaları bulmanızı sağlar. Aracın diğer kullanıcıları tarafından tasarlanırlar. Onları beğenmek, indirmek ve kaydetmek mümkündür.

TikTok veya Instagram gibi bir sosyal ağa uygun formatlarda görsel oluşturmak için “Hareketli gönderi oluştur” kısmını keşfetmeniz gerekecek. Projeniz ister sosyal medya, ister video veya diğer olsun, LottieFiles size zaman kazandıracak şablonlar sunar.

Elbette animasyonları ve çıkartmaları özelleştirebilirsiniz. Kendinizinkini oluşturmak ve bunları GIF, MP4 veya JSON olarak dışa aktarmak da mümkündür. Bir web sitesi oluşturma sürecindeyseniz, içerik daha sonra Figma veya Adobe XD’ye veya hatta grafik projeleriniz için Canva ve Adobe’ye entegre edilebilir. Sohbetleriniz için WhatsApp veya Telegram’da veya başka bir sosyal ağda da kullanılabilirler.

LottieFiles ücretsiz bir araçtır. Ücretsiz bir plan mevcuttur, ancak sınırlı işlevselliğe sahiptir: özel ve bir projede elli içeriğin yanı sıra bazı paylaşım seçeneklerinin oluşturulması. Ücretli lisanslar şu anda ayda 14,99 dolardan sunuluyor ve bu da olasılıklar alanını açıyor.genel-16