Başka bir ucuz Honor telefonu olan X7a’nın yüksek kaliteli görüntüleri ve oldukça ayrıntılı teknik özellikleri Web’de yayınlandı. Prömiyerin ne zaman gerçekleşeceği henüz bildirilmedi ancak tüm önemli detaylar ortaya çıktığı için şirketin onu yayınlamaktan çekinmeyeceği düşünülebilir.Adına rağmen Honor X7a, Honor X7’yi kopyalamıyor: ekran hala su damlası çentikli ancak kamera bloğu farklı tasarlanmış. 50, 5, 2 ve 2 megapiksel çözünürlüklü sensörlere sahip dört modülü vardır. Cihazın ekranı, 1600 x 720 piksel çözünürlüğe ve 60 Hz standart kare hızına sahip 6,7 inç IPS panele sahip.

5230 mAh, 6,7 inç geniş ekran, 50 megapiksel kamera, ucuz.  Honor X7a bütçesinin görselleri ve teknik özellikleri

Donanım platformu, 4 GB RAM ve 128 GB flash bellekle desteklenen SoC MediaTek Helio G37’ye dayanmaktadır (bellek açısından kesinlikle başka seçenekler olacaktır). Ön kamera 8 megapiksel ve parmak izi tarayıcı yan tarafta bulunuyor. Telefonda ayrıca 5230 mAh şarj edilebilir batarya bulunuyor. Cihazın kütlesi 196 gram ve işletim sistemi olarak Android 12 görev yapacak.

Honor X7a renderları, OnLeaks takma adıyla bilinen Steve Hemmerstoffer tarafından hazırlandı. Daha önce, piyasaya sürülmeden önce telefonların tonlarca görüntüsünü yayınladı ve bu sızıntıların tümü daha sonra onaylandı. Samsung Galaxy S21, Sony Xperia XZ4, Google Pixel 4 XL, Xiaomi 13 ve daha fazlası için durum böyleydi.genel-22