Yeni Valorant güncellemelerini canlı sunucularda yayınlanmadan önce deneyimlemek ister misiniz? Valorant PBE’ye nasıl kaydolabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Sızıntılardan veya resmi yama notlarından yeni güncellemeleri öğrenmekten daha heyecan verici bir şey yoktur. Sürekli olarak bir oyunu takip eden ve oynayan herkes, oynamak için sürekli güncellemeler ve yeni içerikten başka bir şey istemez. Valorant topluluğu da farklı değil. Riot oyuna yeni güncellemeler getirdiğinde herkes heyecanlanıyor.

Size yeni güncellemeleri genel sunucularda yayınlanmadan önce deneyebileceğinizi söylesem ne yapardınız? Tek yapmanız gereken Valorant PBE sunucusuna erişim kazanmak ve hazırsınız. İşte Valorant PBE sunucusuna nasıl kaydolabileceğiniz ve yeni yamaları herkesten önce nasıl deneyebileceğiniz.

Valorant PBE Sunucusuna Nasıl Kayıt Olunur?

Valorant PBE sunucusuna kaydolmak aslında oldukça kolaydır. Riot Games tarafından sağlanan bağlantı aracılığıyla başvurmanız yeterlidir. Ancak, Riot’un başvurunuzu değerlendirmeye başlaması için yerine getirmeniz gereken birkaç gereklilik var.

PBE sunucusundaki slotlar sınırlıdır ve herkes onları alamaz. Tüm gereklilikleri yerine getirmek ve bir başvuruda bulunmak, PBE’ye erişim için bir yuva garanti etmez. Bu yüzden henüz umutlanma, çünkü sonuçlar seni hayal kırıklığına uğratabilir.

Ancak Riot, her Valorant yamasında aktif olarak yeni PBE üyelerini işe alıyor. Kesinlikle biraz umut var. Bazı sonuçlar elde etmek için sadece şanslı ve sabırlı olmalısınız. Valorant rütbeniz ve becerileriniz, uygunluğunuzu yalnızca küçük bir farkla etkiler, bu nedenle Radiant’lara bile bir yuva garanti edilmez.

Donanım, Valorant’ı ne kadar oynadığınız ve rütbeniz gibi diğer faktörler, yalnızca Riot belirli bir oyuncu grubu ararken geçerlidir. Ancak, bu bilgiyi ifşa etmiyorlar, bu yüzden bize pek yardımcı olmuyor.

Valorant PBE Sunucu Gereksinimleri

Oyun içi istemcinin fotoğrafı.

Valorant PBE’ye başvurmadan önce, bir yuva için uygun olup olmadığınızı belirlemeniz gerekir. Gerekli tüm gereklilikleri karşılamıyorsanız başvurmanızın bir anlamı yok çünkü Riot başvurunuzu hiç hoş görmeyecektir.

Şans eseri, Riot Games’in hevesli PBE oyuncularından yalnızca birkaç gereksinime ihtiyacı var. Bunlardan ilki, tabii ki, canlı ve aktif bir Valorant hesabına sahip olmaktır. PBE’nin ana amacı, oyuncuların herhangi bir büyük değişikliği denemelerini sağlamak ve ana sunucuya bir yama yayınlanmadan önce hataları kontrol etmektir.

Hiç kimse oynamıyorsa bir PBE sunucusuna sahip olmanın bir anlamı yoktur. Bu nedenle Riot, havuza eklemek için aktif Valorant oyuncuları arıyor.

Aktif bir oyuncu olmanın yanı sıra, hesabınızda herhangi bir güncel yasak veya kısıtlama bulunmamalıdır. Zehirli olduğunuz, oyunlardan kaçtığınız veya oyunlarınızda kaos yarattığınız için genellikle yasaklar veya kısıtlamalar alabilirsiniz.

Riot’un bu tür oyunculardan neden kaçınmak istediği çok anlaşılır. PBE sunucusunu, insanların güncel güncellemeleri denemesi için güvenli bir ortam olarak sunarlar. Ayrıca değişiklikler hakkında geri bildirim almak, hataları bulmak ve yamanın oyundaki çeşitli şeyleri nasıl etkilediğini görmek istiyorlar. Etrafta rahatsız edici oyuncular varken bunu yapmak zor olabilir.

Son olarak ve bu çoğu oyuncu için barikat olacak, Kuzey Amerika bölgesinde olmanız ve sürekli olarak oradan oynamanız gerekiyor. Evet, doğru okudunuz. Ne yazık ki, PBE sunucusu yalnızca NA içindeki oyuncular içindir.

NA dışındaki oyuncular için kesinlikle hayal kırıklığı yarattığını biliyorum. Umarız yakında PBE sunucusunda diğer bölgelerden oyunculara izin verirler.

Valorant PBE’ye Nasıl Başvurulacağına İlişkin Adımlar

Valorant PBE istemci indirme sayfasını gösteren bir fotoğraf.

Tüm gereksinimleri karşıladığınızı belirledikten sonra, Valorant PBE sunucusuna kaydolmaya hazırsınız. Yine, sırf başvurunuzu gönderdiğiniz için garantili bir yer alamayacaksınız. Sabır burada anahtardır.

Valorant PBE’ye nasıl başvuracağınıza ilişkin adımlar şunlardır:

  • Bir tarayıcı açın ve Riot’a gidin Valorant PBE kayıt sayfası.
  • Kısa notlarını ve hatırlatıcılarını okuyun, ardından kırmızı “Buraya Uygula”ya tıklayın.
  • “Giriş yap” düğmesine tıklayın, Riot Games hesabınızın kimlik bilgilerini girin ve ardından enter tuşuna basın.
  • Başarıyla oturum açtıktan sonra, PBE sunucu istemcisini edinebileceğiniz PBE indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. İndirmekte özgürsünüz, ancak PBE sunucusuna katılmaya davet edilene kadar ona erişemeyeceksiniz.

Tüm yapman gereken bu. Oturum açtıktan sonra, hemen hemen işiniz bitti. Şimdi tek yapmanız gereken, Riot’un (umarız) kayıtlı e-postanız aracılığıyla size bir davet göndermesini beklemek. Ayrıca ikinci bir e-posta yoluyla PBE’ye nasıl erişeceğinize ilişkin ek talimatlar alacaksınız.

Kabul edilirseniz, ana Valorant hesabınız ve PBE hesabınız birbirine bağlanacaktır. Bu, giriş yapmak için aynı kimlik bilgilerini kullanacağınız anlamına gelir. Tüm Valorant ayarlarınız ikisi arasında paylaşılacaktır. Bu, diğerlerinin yanı sıra kayıtlı tüm Valorant hedef işaretlerinizi, tuş bağlantılarınızı, Temsilci profillerinizi ve video ayarlarınızı içerir.

İki hesap birbirine bağlı olduğundan, PBE sunucusunda aldığınız herhangi bir yasak veya ceza otomatik olarak ana sunucuya uygulanacaktır. Bu da tam tersi oluyor. Bu nedenle, hesabınızı kaybetmek istemiyorsanız, arkadaşça davrandığınızdan ve davranışlarınızı kontrol altında tuttuğunuzdan emin olun.

Kuzey Amerika Dışındaki Oyuncular Kaydolabilir mi?

Kuzey Amerika Dışındaki Oyuncular Kaydolabilir mi?  başlık kartı

Ne yazık ki, NA dışındaki oyuncular Valorant PBE’ye kaydolamazlar. Riot Games’in gelecekte bunu değiştirmeyi planlayıp planlamadığına dair henüz bir haber yok, ancak şimdilik NA üyesi olmayan oyuncular doğrudan başvuramıyor.

Riot ara sıra özel izinler verir ve NA dışındaki bazı oyunculara davetler gönderir. Geçmişte diğer ülkelerden ve bölgelerden oyuncuların PBE’de oynamasına izin verdiler. Ancak, bu yalnızca bir Valorant yayıncısıysanız veya görece geniş bir takipçi kitlesine sahip içerik oluşturucuysanız işe yarar.

Valorant içeriği oluştursanız bile, yine de doğrudan başvuramazsınız. Size ulaşmaları ve size bir davetiye göndermeleri gerekecek. Dolayısıyla, takipçileriniz ne kadar büyük olursa olsun, Valorant PBE’ye erişeceğinizin garantisi yok.

NA bölgesi gereksinimini atlamanın başka bir yolu da VPN kullanmaktır. Topluluk, çalışabileceğini ve yukarıda eklediğimiz bağlantıyı kullanarak bir uygulama göndermenize izin vereceğini söylüyor. Ancak bu, NA tabanlı bir hesap oluşturmanızı ve bu hesabı kullanarak PBE’ye başvurmanızı gerektirir.

Ayrıca işe alınmak için herhangi bir şans istiyorsanız, VPN tarafından oluşturulan NA hesabınızı kullanarak sürekli olarak oynamak isteyeceksiniz. Unutmayın, başka bir gereksinim de aktif bir Valorant hesabına sahip olmaktır. Bu, “aktif” olarak kabul edilmek için sürekli olarak yüksek ping ile uğraşmak zorunda kalacağınız anlamına gelir. Ayrıca Valorant PBE sunucusuna kabul edilirseniz yüksek ping’e sahip olacaksınız.

NA dışındansanız kesinlikle uzun ve meşakkatli bir süreç. Ne zaman işe alınacağınızdan veya en baştan işe alınıp alınmayacağınızdan asla emin olamayacaksınız. Dürüst olmak gerekirse, beklemenizi ve Riot’un diğer bölgelere erişim sağlamasını ummanızı öneririm. Tamamen belirsiz bir şey için çok fazla iş.

Çözüm

Valorant PBE’ye bu şekilde kaydolabilirsiniz. Valorant PBE sunucusu kesinlikle yeni değişiklikleri deneyebileceğiniz, yamaları test edebileceğiniz, görünümleri deneyebileceğiniz ve sürümlerin keyfini herkesten önce çıkarabileceğiniz harika bir ortamdır. Kesinlikle harika bir deneyim sağlar ve NA’dan iseniz denemeye değer.oyun-5