Noel Baba'nın 2022'nin En Sevilen Yedi Gözetleme Oyuncağı başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Jeff J Mitchell (Getty Resimleri)

Tatil mevsimi ve şimdi, belki de her zamankinden daha fazla, dünyanın dört bir yanındaki çocuklar dilenme bir sonraki parlak araçlar için ebeveynleri ve aygıtlar. Aralarından seçim yapabileceğiniz cazip yeni teknolojik oyuncaklar konusunda hiçbir eksiklik olmasa da, Facebook Kağıtları ve akademik Araştırma internete bağlı potansiyel olarak rahatsız edici etkileri gösterir cihazlar (özellikle linkleri olanlar sosyal medyaya) üzerinde olabilir çocukların ve gençlerin ruh sağlığı. Bu arada veri komisyoncuları ve toplayıcılar, gençleri çekmek için her zamanki gibi hevesli kullanıcılar’ kişisel veri.

Kâr amacı gütmeyen çocuk güvenliği kuruluşu ParentsTogether, bu endişeleri göz önünde bulundurarak 2022’yi bir araya getirmeye karar verdi. Tehlikeli Teknoloji Oyuncakları raporu. Örgüt, listeyi “ne satın alınmamalı” listesi olarak değil, daha çok ebeveynlerin görünüşte zararsız bazı oyuncakların oluşturabileceği tehlikeler hakkında öğrenmelerine yardımcı olacak bir konuşma parçası olarak hizmet etmek için derlediğini söylüyor.

Kampanya Direktörü Shelby Knox, “Tatil sezonuna yaklaşırken, ebeveynler çocuklarına hangi hediyeleri alacaklarını düşünmeye başlıyor ve çocuklar okul ile oyun arasında internette bu kadar çok zaman geçirirken, teknolojik ürünler kaçınılmaz olarak ortaya çıkıyor” dedi. Bir deyim. “Kârı güvenliğin önüne koyan dev teknoloji şirketlerine güvenemeyeceğimizi defalarca gördüğümüz için, ebeveynlerin çocuklarını güvende ve bilgili tutmak için ihtiyaç duydukları bilgilerle donatıldığından emin olmak istiyoruz.”

Bu dedi ki, eğer sen yaptı Çocuklarınız için bu cihazlardan birini satın alırsanız, fişe uzanmaya başlarsanız veya pilleri çıkarırsanız kimseye söylemeyeceğimize söz veriyoruz. ParentsTogether raporuna göre çocuklar ve gençler için en tehlikeli teknolojik oyuncaklardan bazılarını görmek için okumaya devam edin.genel-7