Yeni Bir Karar 'Aldatıcı Olabilir' başlıklı makale için resim  Film Fragmanları Yasal İşlem İçin Bir Hedef

Ana de Armas’ın iki hayranı kiraladığında Dün Fragmanda de Armas’ı gördükten sonra, ancak filmin sonunda onun rolünün kesildiğini anlayınca o kadar mutsuz oldular ki bunun için mahkemeye gittiler. Ve kazandı. Oldukça tuhaf bir İfade Özgürlüğü davasında, federal bir yargıç karar verdi sinemaseverler lehine Universal Studios’un stüdyoların yayınlayamayacağını söyleyerek protestoları üzerine “aldatıcı film fragmanları

İki de Armas hayranı Conor Woulfe ve Peter Michael Rosza, kiralamak için 3,99 dolar ödedi. Dün, Amazon Prime’da The Beatles’ın ortadan kaybolmasıyla ilgili alternatif tarih spekülatif bir film. de Armas’ın rolü, sinemaseverlerin filmden hoşlanmadıkları yanıtını vermesinin ardından kesildi. ana karakterler aşk ilgisi (Lily James’in canlandırdığı), de Armas’ın karakteri şeklinde rekabet etti. Wulfe ve Rosza, “bir film müşterisi sınıfının temsilcileri olarak en az 5 milyon dolar” arıyor. Çeşitlilik.

Vakanın özü şu: Fragman bir reklam mı yoksa “sanatsal bir dışavurumcu çalışma” mı? İlkiyse, stüdyoların tüketiciye karşı bir yükümlülüğü vardır. İkincisi ise, stüdyoların bir fragman olarak gösterebilecekleri ve üretebilecekleri şeyler konusunda çok daha fazla hareket alanı var; mevcut hükme göre römorklar için.

Variety, Universal’in bitmiş filmde yer almayan görüntüleri ve animasyonu içeren fragmanları olan birçok farklı filmden alıntı yaptığını bildirdi. Kullandıkları örneklerden biri 1993 idi. Jurassic Parkı filmde kullanılan herhangi bir görüntüyü göstermeyen, ancak filmin kendisine bir tür önsöz sağlayan tanıtım fragmanı.

Jurassic Park Tanıtım Fragmanı

Bu dava, başka bir yanıltıcı karavan davasına çok benziyor – 2011’de Michigan’dan Sarah Deming bir dava açtı Nicolas Winding Refn’in fragmanı yüzünden FilmDistrict’e karşı Sürmek cesur kara-gerilimi aksiyon-macera serisine daha çok benzeyen bir film olarak yanlış tanıttığını söyledi, hızlı ve Öfkeli. Bu davanın arkasındaki hikaye aslında çılgınca, ancak 2010’da reddedildi. 2012yine 2013’te ve ardından üçüncü kez 2017 Deming, Refn’in peşine düşmeye çalıştığında. Başka bir hoşnutsuz hayran, Jared Leto’nun Joker’inin fragmanda aşırı kullanımı nedeniyle Warner Bros. Suicide Squad’a dava açmakla tehdit etti. Ama Bağımsız hayranın filmi görmek için gösterdiği çaba ve ardından yaşadığı hayal kırıklığı hakkında uzun bir yazı yazmasına rağmen, bu şikayetin hiçbir zaman mahkemeye çıkmadığını bildirdi.

‘Drive’ Fragmanı HD

Variety, Federal Yargıç Stephen Wilson’ın, Universal’in fragmanların “yaratıcılık ve editoryal sağduyu” gerektirdiği iddiasının doğru olmasına rağmen, fragmanın sanatının, bir fragmanın esasen “bir film satmak için tasarlanmış” olduğu gerçeğinden daha ağır basmadığına karar verdiğini bildirdi.

Universal açıkça bu düşünce dizisinden pek hoşlanmıyor ve Wilson fragmanları “ticari konuşma” olarak sınıflandırırsa, bunun hayal kırıklığına uğramış sinemaseverlerin doğaları gereği inanılmaz derecede öznel olan filmlere karşı dava açmaları gereken bir davet olabileceğini savundular. deneyimler. Universal, “Davacıların mantığına göre, bir izleyici fragmanda gördüğü herhangi bir kişinin veya sahnenin finalde olup olmadığı ve ne kadarının yer aldığı konusunda hayal kırıklığına uğradığını iddia ettiğinde, bir fragmanın Birinci Değişiklik korumasının tamamı kaldırılacak ve külfetli davalara tabi tutulacaktı. film; filmin beklediklerini iddia ettikleri türe uyup uymadığı; veya bir izleyicinin iddia edebileceği sınırsız sayıda hayal kırıklığından herhangi biri.

Yargıç Wilson bu iddialara değinerek, “Mahkeme’nin elinde tutma yetkisi, filmde bir aktrisin veya sahnenin yer alıp almadığına dair temsillerle sınırlıdır ve başka hiçbir şey yoktur” ve yalnızca tüketicilerin “önemli bir bölümü” bir fragman izlerken yanıltılabilir. .

Bu ilk bakışta net ve kesin gibi görünse de, gerçek şu ki, fragmanlar genellikle silinmiş sahneleri ve kullanılmayan görüntüleri gösteriyor veya kullanımları için son görüntüleri değiştiriyor. Örneğin Marvel Studios, hikaye noktalarını gizlemek için son filmde olması asla amaçlanmayan reklamcılıkta kullanılmak üzere özel çekimler yaratacağını kendi başına pazarlanabilir hale getirdi – Hulk’un görüntülerini dahil etmek gibi. için römorklar Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı, Bruce Banner’ın aslında yeşil deve dönüşemediği önemli bir olay örgüsüne sahip olan son filme rağmen. için römorklar Rogue One: Bir Yıldız Savaşları hikaye bir doluluk içeriyorduFelicity Jones’un Jyn Erso’nun bir fragmana konulan ünlü bir görüntüsü de dahil olmak üzere, yoğun bir şekilde yeniden çekilen filmin finaline asla ulaşamayan bir dizi çekim çünkü çağrıştırıcı görünüyordu.

Bir unus örneğiBir karavandaki ed görüntüleri kutlanıyor. HAYIR “” olarak anılan bir adamı gösteren fragmanKimse” IMDB’de Michael Busch tarafından canlandırılmıştır. Yazar/yönetmen Jordan Peele, insanların bu ipuçlarını almasından heyecan duydu, çünkü bu karakter bir tür tematik devam filmi için bazı temeller atıyor. Bu yeni karara göre, adı geçen ve adı geçen bir karakter olan Hiçkimse gibi finali yapılmamış fragman görünümleri dava nedeni olarak kabul edilebilir. Bu bir zorlama, ama Wilson’ın tanımına giriyor.

Variety, davanın keşif aşamasına geçeceğini ve sınıf sertifikası için bir önerge vereceğini bildiriyor.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7