2022-23 ödül sezonu başlarken, Hollywood Muhabiri’Ekranın Arkası, American Society of Cinematographers, Art Director Guild ve Cinema Audio Society gibi lonca ve topluluklardan gelen yaratıcı ödülleri izlemenize yardımcı olmak için burada. Aşağıda önemli tarihler, ödüller ve diğer bilgiler bulunmaktadır. Liste düzenli olarak güncellenecektir.

10. Makyaj Sanatçıları ve Saç Stilistleri Derneği Ödülleri (IATSE Yerel 706), 11 Şubat Cumartesi, Beverly Hilton Oteli’nde

Ödül Alanlar: Oscar ve Emmy ödüllü makyaj sanatçısı Steve La Porte Böcek suyu, Star Trek 3: Spock Arayışı, ve Terminatör 2 ve 3; ve Emmy ödüllü saç stilisti Josée Normand Star Trek: Voyager, Zor Öl ve Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin LanetiYaşam Boyu Başarı Ödülleri alacak.

Emmy ödüllü makyaj sanatçısı Fred C. Blau Jr. (Kıyamet şimdi, 2001’ler Maymunların gezegeni) ve Emmy ödüllü saç stilisti Judy Crown (Seinfeld, Murphy Brown) Guild’in Öncü Ödüllerini alacak.

Aday duyurusu: 11 Ocak

21. Görsel Efekt Topluluğu Ödülleri, 15 Şubat Çarşamba

Aday duyurusu: 17 Ocak

27. yıllık Sanat Yönetmenleri Derneği Ödülleri (IATSE Local 800), 18 Şubat Cumartesi, InterContinental Los Angeles Downtown’da

doğal sanatçı Michael Denering (Lemony Snicket’in Talihsiz Olaylar Dizisi, Zor Ölüm, Batman Dönüyor, Jurassic Park) Lonca’nın manzara, başlık ve grafik sanatçılarından bir Yaşam Boyu Başarı Ödülü alacak.

Aday duyurusu: 9 Ocak

ASIFA-Hollywood’un animasyon dalında 50. yıllık Annie Ödülleri, 25 Şubat Cumartesi, UCLA Royce Hall’da.

Aday duyurusu: 17 Ocak

Sinema Filmi Ses Editörlerinin 70. yıllık Altın Makara Ödülleri, 26 Şubat Pazar, Los Angeles, Wilshire Ebell Tiyatrosu’nda.

Ödül Sahibi: Jerry Bruckheimer, Film Yapımcısı Ödülü. Gwendolyn Yates Whittle (Avatar: Suyun Yolu, Azınlık Raporu, Münih, Demir Adam, Dövüş Kulübü), Kariyer Başarı Ödülü.

Cinema Audio Society’nin 59. CAS Ödülleri, 4 Mart Cumartesi, InterContinental Los Angeles Downtown’da.

Ödül Alanlar: Alejandro González Iñárritu, Yılın Film Yapımcısı; ve Peter J. Devlin, Kariyer Başarı Ödülü.

Aday duyurusu: 10 Ocak

Amerikan Sinema Editörleri 73. Eddie Ödülleri, 5 Mart Pazar, UCLA Royce Hall’da.

Ödül Alanlar: Gina Prince-Bythewood, Altın Eddie Yılın Film Yapımcısı Ödülü; Don Zimmerman ve Lynne Willingham, Kariyer Başarı Ödülleri.

Aday duyurusu: 1 Şubat

Amerikan Görüntü Yönetmenleri Derneği’nin 37. yıllık ASC Ödülleri, 5 Mart Pazar günü Beverly Hilton Oteli’nde.

Ödül Alanlar: Viola Davis, Yönetim Kurulu Ödülü; Stephen Goldblatt, Yaşam Boyu Başarı Ödülü; Darius Khondji, Uluslararası Ödül; Charlie Lieberman, Başkanlık Ödülü; Fred Murphy, Televizyonda Kariyer Başarısı ödülü; ve Sam Nicholson, Curtis Clark Teknik Başarı Ödülü.

Aday duyurusu: 9 Ocak

22 Aralık 2023 09:48 tarihinde güncellendi: Michael Denering’in ADG onuru eklendi.sinema-2