Twitter nihayet 22 Aralık’tan itibaren tweet’ler için bir Görüntüleme Sayısı başlattı. Elon Musk, özelliğin kullanıma sunulduğunu bir tweet aracılığıyla onayladı. Yeni özellik, kullanıcıların tweet’lerindeki gerçek görüntüleme sayısını görmelerini sağlayacak. Bu özellik, platformdaki videolar için zaten mevcuttur. Bu ayın başlarında Musk, bu yeni özelliği kullanıma sunacağına söz vermişti ve şimdi tüm kullanıcılar için yayında. Mikroblog hizmeti kısa süre önce, markalar için kare profil resimleri getiren Twitter for Business güncellemelerini de kullanıma sundu.

Elon Musk’ın tweet’ine göre, tweet’lerin Görüntülenme Sayısı, kullanıcıların bir tweet’in kaç kez görüldüğünü görmesini sağlayacak. Bu yeni özelliğin video için normal olduğunu söyledi. Ayrıca, kullanıcıların yüzde 90’ından fazlası okuduğu, ancak yeniden tweet atmadığı, yanıtlamadığı veya bir tweet’i beğenmediği için Twitter’ın göründüğünden çok daha canlı olduğunu da göstereceğini söyledi.

Başka bir tweet’te, paylaşılan tweet’lerin beğenildiğinden 100 kat fazla okunduğu.

Özellikle, tweet’lerin görüntülenme sayısı yalnızca hesabın sahibi tarafından değil herkes tarafından görülebilecek. özellik şu anda mevcut iOS ve Android uygulamalarında. Web versiyonunda da mevcuttur. Şu andan itibaren, görüntüleme sayısı yalnızca yeni tweet’lerde görünecek, eski tweet’lerde görünmeyecek.

Bu arada Twitter, yeni Blue for Business aboneliğini de tanıttı. İşletmelerin ve kullanıcıların markalar için kare profil resimleri ile kendilerini diğerlerinden ayırmalarını sağlayacaktır. Blue for Business’ın yeni özellikleri, şirketlerin bağlı oldukları bireyleri, işletmeleri ve markaları hesaplarına bağlamalarına da olanak tanıyacak. Bağlandıktan sonra, bağlı kullanıcıların hesapları, doğrulama rozetlerinin yanında ana şirketlerinin profil resimlerinden oluşan küçük bir rozet alacaktır.

Markalar altın bir onay işaretine sahipken, markaya bağlı kişilerin mavi bir onay işareti olacaktır. Ancak, şu anda özellik yalnızca sınırlı sayıda işletme için kullanıma sunuluyor ve gelecek yıl daha fazla işletmeye sunulacak.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.





genel-8