Apple Watch’unuzun kalp atış hızınızı ölçmede ne kadar iyi olduğuna hayran kaldıysanız, bazı patent ihlalleri söz konusu olabilir.

Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC), Apple’ın AliveCor’un kalp atış hızı izlemeyle ilgili patentlerini ihlal ettiğine dair önceki kararını onayladı. Karar şimdi Başkan Biden tarafından 60 gün boyunca gözden geçirilecek. Bu süre zarfında, bir durdurma ve vazgeçme emri olan ITC’nin Sınırlı Hariç Tutma Emri, Apple’ın ithal edilen veya satılan ihlalde bulunan her Apple Watch için 2,00 ABD Doları tutarında bir teminat ödemesini gerektirecektir.

“Bugünün ITC kararı, yenilik ve tüketici tercihi açısından bir zaferdir” AliveCor’un CEO’su Priya Abani, dedi. “Karar, AliveCor gibi şirketler ve Apple gibi bir Goliath tarafından bastırılma riski taşıyan diğer şirketler için fikri mülkiyet haklarını korumanın önemini vurguluyor.” Apple henüz karar hakkında yorum yapmadı.

Ancak ITC, emrin uygulanmasını askıya alırken AliveCor, ABD Patent Deneme ve Temyiz Kurulu’nun Aralık ayında aynı üç patenti geçersiz kılan kararına itiraz etti. Başkan Biden’ın emri kabul edip etmeyeceği belli değil.

AliveCor’un Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’nde 2024’te yargılanacak olan Apple’a tazminat davası açtığı başka bir dava daha var.

Ayrıca Oku:telefon-1