“Sınırsız”, bir İngilizce sözlük açmış hemen hemen herkes için oldukça basit bir tanımı olan basit bir kelime gibi görünebilir, ancak ister inanın ister inanmayın, Verizon’un aynı pazarlama terimi için yaklaşık yarım düzine farklı tanımı var ve bunların hepsi sürekli değişiyor.

Örneğin, Big Red’in en ucuz sınırsız planı, altı aydan kısa bir süre sonra çok ilginç bir revizyon alıyor. ticari çıkışı, böylece T-Mobile’ın kendi “sınırsız” hizmet alımlarının üçüne karşı rekabet gücünü artırıyor.
Magenta’nın Essentials seçeneği, Verizon’un daha önce ücretlendirilen 65 $ yerine bir satır için 60 $ ‘dan başlayacak ve yarından itibaren 23 Aralık’a kadar çıkacak olan Sınırsız Hoş Geldiniz planı tarafından doğrudan hedeflenen seçenektir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu sıcak yeni 5 $ indirimi mevcut Sınırsız Karşılama hatları için geçerli değil, ancak iyi tarafı, bu Cuma gününden itibaren ABD’deki en büyük mobil ağ operatörüne geçmek isteyenler tercihli aylık ücretlerini bildiklerinden emin olabilirler. üç yıl süreyle kilitli kalacak.

Bu fiyat garantisi, oldukça açık bir şekilde Verizon’un T-Mo’nun (belirsiz) Fiyat Kilidi politikasıyla mücadele etme yöntemidir, ancak vergiler ve harçlar yaygınlaşıyor Her iki taşıyıcı da, bu vaatler abone sayılarını artırmada özellikle etkili olmayabilir.

Başarısız olarak çalışma eğiliminde olan şey, doğrudan bir indirimdir ve yukarıda bahsedilen 5 dolar, iki, üç ve dört Verizon Welcome Unlimited hattının fiyatlarından da düşülecektir. Bu, dört kişilik bir ailenin tüm 5G “temelleri” için ayda toplam 100 ABD doları ödemeyi düşündüğü anlamına gelir, T-Mobile Essentials planıyla 105 ABD dolarına kıyasla daha fazlası değil.

Bu, Big Red’in birdenbire ABD kablosuz değer savaşını kazanması gibi gelebilir, ancak söz konusu “temellerin” hiçbir “premium” mobil erişim noktası verisi ve “premium” ağ erişimi içermediğini belirtmek önemlidir.

Bu … çok “sınırsız” değil ve en az 50 gig “premium” ile gelen biraz daha pahalı olan T-Mobile Essentials planıyla son derece olumlu bir şekilde karşılaştırılamaz (süper kandırılan yüksek hızı okuyun) aylık veri. Yine de Verizon, yalnızca bir bütün olarak sektöre ve ileriye dönük düzenli tüketicilere fayda sağlayabilecek plan oranları ve promosyonları konusunda kesinlikle daha agresif hale geliyor.telefon-1