Ücretsiz The Witcher 3 Next-Gen güncellemesi geçen hafta PC ve yeni nesil konsollara geldi ve CD Projekt RED’in şaheserinin vanilya versiyonuna kıyasla çok daha iyi görseller sağladı.

PC sürümü, ışın izlemeli efektler (genel aydınlatma, gölgeler, ortam perdeleme ve yansımalar) ve Ultra+ grafik ön ayarı sayesinde bir adım daha ileri gidiyor. Bununla birlikte, mod geliştiricilerin daha fazla kurcalamadan önce, güncellenmiş grafiklerle bile uzun süre yetinmeyeceğini her zaman hayal ettik.

Sadece birkaç gün içinde, zaten The Witcher 3 Next-Gen’i geliştiricilerin vizyonunun ötesine taşıyan ilk grafik modu. NexusMods kullanıcısı A100N, aşağıdaki tüm ayarlar için çalışan ek parametreler buldu:

  • Arka plan karakter sayısı +1 ayarı
  • Gölge kalitesi +4 ayarı
  • Arazi kalitesi +1 ayarı
  • Su kalitesi +3 ayarı
  • Yeşillik görünürlük aralığı +2 ayarı
  • Çim yoğunluğu +3 ayarı
  • Doku kalitesi +1 ayarı
  • Ayrıntı seviyesi +1 ayarı

Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz gibi, sonuç oldukça etkileyici. Ekstrem ayarlar, varsayılan The Witcher 3 Next-Gen sürümüne göre LOD’yi ve ağların ve yaprakların detayını geliştirir. Ek olarak, yansımalar gibi ışın izlemeli efektler, geliştirilmiş menzilden yararlanarak göllerde ve açık sularda harika manzaralar sağlar.

Elbette bu, The Witcher 3’ün zaten ağır olan yeni sürümünü PC’nizde çalıştırmayı daha da zorlaştıracak. Yine de modun yaratıcısı, daha iyi performans için ışın izlemeden vazgeçmek isteyenler için bir DX11 dosyası sağladı. Kurulumun da oldukça basit olması gerekiyor, kullanıcıların yalnızca “BIN” klasörünü oyunun ana dizinine yapıştırmasını gerektiriyor. Çift grafik menü hatası almanız durumunda, Graphics_ORG.xml veya Graphicsdx11_ORG dosyalarını silin ve orijinal dosyaları kopyalayın.

Diğer The Witcher 3 Next-Gen haberlerinde, CD Projekt RED piyasaya sürülmüş bugün PC’de başka bir düzeltme, genel kararlılığı daha da geliştiriyor ve fotoğraf modu, oyundaki Arapça dil, zehirlilik hatası, Steam Deck ve daha fazlası için düzeltmeler sunuyor.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter

genel-17