Kariyeri şımarık zengin kızları oynayan Diane McBain, ABC suç şovunda yat sahibi Daphne Dutton olarak döner. Sörf 6 ve Elvis Presley’i takip eden bir yazar Uzatmak, öldü. 81 yaşındaydı.

McBain’in arkadaşı ve senarist ortağı Michael Gregg Michaud, McBain’in Çarşamba sabahı Woodland Hills’deki Motion Picture & Television Country House and Hospital’da karaciğer kanseriyle savaştıktan sonra öldüğünü söyledi. Hollywood Muhabiri.

McBain ayrıca ABC’nin dört bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. yarasa Adamönce 1966’da David Wayne’in Çılgın Şapkacı’sıyla işbirliği yapan bir şapka dükkanı asistanı olarak ve ardından The Green Hornet’in (Van Williams) yer aldığı unutulmaz 1967 taksitinde pul şirketi sahibi Pinky Pinkston olarak – sadece pembe giyiyordu ve pembe bir köpeği vardı – ve Kato (Bruce Lee).

McBain, ilk filminde Richard Burton’la birlikte Vincent Sherman’ın yönettiği filmde rol aldı. Kar fırtınası (1960), ardından Delmer Daves’in kampında Troy Donahue ve Claudette Colbert ile birlikte rol aldı. Parrish (1961) ve baş karakter olarak, trajik bir sonla karşılaşan bir çiftçi kızı. Claudelle İngilizce (1961).

Liseyi bitirir bitirmez Warner Bros.’ta sözleşmeli bir oyuncu olan McBain, 1960-62 Miami Sahili’nde geçen suç şovunda kaçık Daphne olarak patlak verdi. Sörf 6. Karakterinin, Williams, Donahue ve Lee Patterson tarafından canlandırılan özel dedektifler için ana üs görevi gören yüzen evin yanına yanaşan Daffy II adlı bir yatı vardı.

Kadınların erkeklerini elde etmelerine yardımcı olan kitapların yazarı Diana St. Clair’i canlandırdı. Uzatmak (1966), Elvis’in Mike McCoy’unu bir sonraki projesi için takip edilecek mükemmel konu olarak bulan, Mükemmel Amerikalı Erkek.

Tom Lisanti’nin 2001 tarihli kitabında, Altmışlı Sinemanın Fantastik Dişileri, McBain, kötü kızlar olarak yazıldığı için pişman olduğunu söyledi. “Ben yaratıcıyı oynamak istedim,” dedi. “Herkesin neden orospuyu oynamak istediğini asla anlayamadım. Çünkü sosyeteye girdiğinizde insanlar sizi ekranda gördükleri gibi görüyorlar. Sen olmadığın halde bu dağınık, korkunç insan olarak düşünülmek korkunç!”

Diane McBain, Elvis Presley ile 1966’larda Uzatmak

Nezaket Everett Koleksiyonu

18 Mayıs 1941’de Cleveland’da doğan McBain, 1944’te ailesiyle birlikte Glendale’e taşındı. Gençken TV reklamları ve dergi reklamları için modellik yaptı ve Glendale Lisesi’nde bir oyunda yer alırken, bir yetenek avcısı tarafından fark edildi. Warners tarafından 18. doğum gününde yedi yıllık bir sözleşme imzaladı.

“Liseden mezun olmak üzereyken bana Richard Burton’ın torunu rolünü teklif ettiler. Buz sarayı”dedi Lisani’ye. “İster inan ister inanma, Richard Burton’ın kim olduğunu bile bilmiyordum! … O bir İngiliz aktördü ve ben bir minnoştum.

Ekrandaki ilk çıkışını 1959’da ABC’nin bir bölümünde yaptı. başına buyrukve ek olarak Sörf 6dahil olmak üzere diğer birçok Warner Bros. TV şovunda yer aldı. Alaskalılar, şeker ayak, kanun adamı, 77 Günbatımı Şeridi, Hawaii Gözü ve Bourbon Sokak Beat.

McBain liderlik için Shirley Knight’ı yendi. Claudelle İngilizceardından bir çiftlik sahibi olarak rol aldı Siyah altın (1962), Joan Crawford’un karşısında bir hemşire Bakıcılar (1963) ve bir sağlık delisi Meryem Meryem (1963), Debbie Reynolds’ın oynadığı. Daha sonra Donahue ile yeniden bir araya geldi. Uzak Bir Trompet (1964), Raoul Walsh’un yönettiği son film.

Küçük bir bölümü reddettikten sonra Warner Bros.’tan ayrıldı. Seks ve Bekar Kız (1964). “Başroller yapıyordum ve bunun iyi bir fikir olmadığını düşündüm” dedi.

McBain, Elvis’in sevgisi için Shelley Fabares ve Deborah Walley tarafından canlandırılan karakterlerle mücadele etti. Uzatmakancak Diana, Carl Betz tarafından canlandırılan daha yaşlı bir adamla evlendi.

McBain daha sonra düşük bütçeli AIP filmlerinde rol aldı. Gök Gürültüsü Sokağı (1967), Richard Rush’ın yönettiği; Maryjane (1968); ve bir motosiklet çetesinin vahşi lideri olarak, Mini Etek Çetesi (1968).

Özgeçmişinde filmler yer aldı Beş Zor Yol (1969), Tamamen Kızlardan oluşan bir Mürettebatla Tahiti’ye Yelken Açtım (1969), Kırık Kalpler Kulübü (2000) ve sarhoş (2001) ve bölümleri Burke Yasası, Vahşi Vahşi Batı, Polis Hikayesi, UNCLE’den Adam, Hawaii Five-O, Çarli’nin Melekleri, sekiz yeter, Dallas, Hayatımızın Günleri ve Şövalye Binicisi.

60’larda ABD askerlerini denizaşırı ülkelerde ağırladı ve 1982’de kendisi de kurban edildikten sonra tecavüz mağdurlarına danışmanlık yaptı.

McBain otobiyografisini yayınladı, Yeterince Ünlü, Bir Hollywood Anı2014’te Michaud’un ortak yazdığı, ardından iki roman yazdı, 2020’ler gülen ayı ve 2021’ler Umudun Rengi.

Dolu dolu bir hayat yaşadı ve kendisine sunulan her fırsatı deneyimledi. 35 yıllık arkadaşı Michaud, sosyal medyada çok nazik, düşünceli, sadık ve cömertti ve kötü bir mizah anlayışı vardı. “Olağanüstü profesyonel başarılarına rağmen, tanıdığım en etkilenmeyen film yıldızıydı.”

Çift, en son sadece aylar önce olmak üzere çok sayıda kitap imzalama ve imza gösterisi yaptı.

McBain, 1972’den 1974’teki boşanmalarına kadar bir Budist kampında tanıştığı Rodney Burke ile evlendi. Hayatta kalanlar arasında oğlu Evan ve vaftiz kızı Mary de var.sinema-2