YouTube, NFL Sunday Ticket haklarını almak için görüşmelerde bulunuyor

Google’a ait Youtube ile ileri düzey görüşmelerde bulunuyor. Uluslararası futbol ligi münhasır haklar elde etmek için Pazar Biletifutbol taraftarlarının Pazar öğleden sonra maçlarının çoğunu izlemesine izin veren, yalnızca abonelik paketi.

The Wall Street Journal’a göre, NFL hak anlaşmalarını onaylayan mal sahipleri Çarşamba günü erken bir tarihte bir anlaşmaya varabilir.

Pazar Bileti, abonelerin, yerel takımlarını içermeyen oyunları içeren pazar dışı Pazar öğleden sonra maçlarını izlemelerine olanak tanır.

NFL oyunlarının akışı şu adreste mevcut olacaktır: YouTube TV ve YouTube Primetime Kanalları Gelecek sezon, dedi rapor.

Ayrıca Oku

YouTube TV, zamanı takip etmenize yardımcı olmak için saat ekler
Apple, NFL Sunday Ticket anlaşmasından çekildi

Rapora göre YouTube, son zamanlarda televizyon izleyicileri için popüler bir hedef haline geldi ve bu yılın başlarında ilk kez TV’de en çok izlenen akış hizmeti olarak Netflix’i geride bıraktı.

Bu haftanın başlarında, Elma NFL Sunday Ticket paketinin haklarını güvence altına almak için bir anlaşmadan çekildi.

9to5Google’ın bildirdiğine göre, Puck News’ten Dylan Byers’a göre Apple, pahalı futbol paketini kapatmanın “mantığını” görmediği için anlaşmadan çekildi.

Bu yılın başlarında, Apple yöneticisi olarak Apple’ın NFL şefleriyle bir anlaşmaya yakın olduğuna dair raporlar vardı. Eddy İşareti toplantılarda onlarla konuştu.

Ancak rapora göre, NFL ile müzakereler devam ederken, Apple sözleşmenin bazı sınırlamalarında geri adım attı.

Raporda ayrıca, NFL Sunday Ticket’in sahibi DirecTV’nin (bir Amerikan çok kanallı video programlama dağıtımcısı), abonelere kendi yerel pazarları dışında oynanan tüm NFL Amerikan futbolu oyunlarına erişim sağlaması sağlanıyor.

Ancak DirecTV anlaşmasını yenilemiyor.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9