SHADOW & BONE (Soldan Sağa) SHADOW & BONE Cr'nin 108. bölümünde INEJ GHAFA rolünde AMITA SUMAN, KAZ BREKKER rolünde FREDDY CARTER, MALYEN ORETSEV rolünde ARCHIE RENAUX ve JESPER FAHEY rolünde KIT YOUNG.

resim: David Appleby/Netflix

Yeni bir röportajda, Gölge ve Kemik showrunners Eric Heisserer ve Daegan Fryklind, arkasındaki bazı düşünce süreçlerini ortaya çıkardılar. ikinci sezonun adaptasyon takılmaları. Bu karmaşık bir girişim, çünkü Gösteri sadece ilham almaz Leigh Bardugoorijinal Gölge ve Kemik üçleme, aynı zamanda Altı Karga/Çarpık Krallık duoloji.

Senaristler anlattı Haftalık eğlence o ikinci sezon “birden çok kitabı” kapsıyor ve Bardugo’nun bile geleceğini görmediği “derin kurgu” olay örgüsüne değiniyor. Gölge ve BonBaharın başlarına kadar Netflix’e dönmeyecek, bu nedenle dizi yapımcıları bunun ötesindeki ayrıntılar konusunda sessiz kaldılar – ancak ikinci sezonun serideki ikinci kitabı kapsayacağını söylemeye istekliydiler. Gölge üçleme, Kuşatma ve Fırtınave üçüncü kitaptaki bazı olayları içerecek, Yıkım ve Yükseliş. Ve karakterler Altı Karga ünlü ilk sezonda bir görünüm yaptı Gölge ve KemikHeisserer ve Fryklind, ikilinin olay örgüsünün “kendi şeridini gerektireceğini” söylüyorlar, bu nedenle hayranlar, Genç Yetişkin serisine benzersiz ve daha incelikli bir bakış yaratacak şekilde benzer bir olay örgüsü bekleyebilirler.

Her ikisinin de orta YA’nın harmanlanması Gölge ve Kemik üçleme (ki agresif bir şekilde iyi olduğunu düşünüyorum) ve üst YA/daha fazla yetişkin Altı Karga duology (en sevdiğim fantastik kitaplardan bir çift olmaya devam ediyor, o kadar istisnai ki) gösterinin en iyi bölümlerinden biriydi. Kaynak materyali yükseltti ve tüm karakterlere daha zengin bir hikaye vererek değişim için kolay bir itici güç sağladı.

Heisserer ve Fryklind dergiye, Nikolia Latntsov (Patrick Gibson), grisha ikizleri Tamar Kir-Bataar (Anna Leong Brophy) ve Tolya Yul-Bataar’ın (Lewis Tan) yer alacağı yeni hikayeyi sergilemekten heyecan duyduklarını söylediler. Wylan Hendriks (Jack Wolfe). Baş sallamalar olacak Kargalar hikayesi” ama “Ice Court işini” başka bir sezona saklıyorlar. Bunun ikinci filmin ana konusu olduğu doğru olsa da Kargalar kitap, ilk kitabın olay örgüsü, yapay bir amplifikasyon ilacı yaratmaya yönelik bir olay örgüsüne odaklanmıştır (jura parem) afyondan farklı olmayan kurgusal bir konumlandırmaya sahip bir bitkiye dayanan grisha için.

Yeni sezonda birden fazla hikayeyle, kitapların ipliklerinin televizyon dizisinde kendilerini birbirine bağlamasının daha fazla yolu olacak – ve ne yaptıklarından. abilir showrunner’ların kendilerini eğlenmeye ve orijinal kitap serisinin olay örgüsünü süsleyen ve ona katkıda bulunan uyumlu bir hikaye yaratmaya adamış olduklarını ortaya koyuyor. Gölge ve Kemik ikinci sezon 16 Mart’ta Netflix’e geliyor.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve James Cameron hakkında bilmeniz gereken her şey Avatar: Suyun Yolu.genel-7