Oppo yan kuruluşu Realme’de tetrafobi – şanssız “4” sayısından korkma – hakkında daha önce haber yapmıştık. Bu nedenle, yaklaşmakta olan şarj amiral gemisinin adı Realme GT Neo 4 değil, Realme GT Neo 5 ve Neo 5 Pro olacak. Güvenilir kabul edilen bir ihbarcı, diğer şeylerin yanı sıra Pro modeli için 240 watt’lık bir “UltraDartCharge” sunan ilk teknik verileri duyurdu.

Realme GT Neo 5, 240 watt “UltraDartCharge” ile etkiliyor

Realme Başkan Yardımcısı Xu Qi Chase, Realme 10 modellerinin sunumu sırasında (uygulamalı olarak) Realme GT Neo 3’ün halefinin şanssız “4” sayısından korktuğu için Realme GT Neo 5 olarak adlandırılacağını zaten açıkladı. Bu alışılmadık bir durum değil ve diğer Çinli üreticiler tarafından zaten uygulandı. İki yarı amiral gemisinin 2023 baharında çıkması bekleniyor, çünkü bize önceden ucuz bir katlama sözü verildi.

Şimdi saygın bir ihbarcı “Dijital sohbet istasyonu“, Realme GT Neo 5 Pro’nun ve temel modelin ana teknik verilerini Çin sosyal ağı Sina Weibo aracılığıyla duyurdu. Bakın, geçen yıl olduğu gibi, iki plastik bombardıman uçağı yalnızca dahili pil kapasitesi ve hız, sırasıyla şarj edilebilecekleri güç.

Realme GT Neo 5 Pro’nun bataryası 4.600 mAh iken temel modelde 5.000 mAh batarya bulunuyor. Kulağa garip geliyor – ancak Pro modelinin şarj edilebildiği 240 watt’lık “UltraDartCharge” ile açıklanıyor. Öte yandan Realme GT Neo 5 ile, Realme GT Neo 3’ten (test için) 150 watt’tır ve bu gerçekten az değildir: merhaba Samsung – merhaba Apple!

Realme Neo 3'ün USB Type-C portunu görüyoruz.

Realme Neo 3, 150 watt “UltraDartCharge” ile şarj edilebilir. / © NextPit

Realme GT 5 Pro’nun özellikleri

Kalan veriler oldukça düzgün okunuyor: Amiral gemisi işlemci yok ama Snapdragon 8+ Gen 1 ile çok yakın. 6.7 inçlik AMOLED ekran, 2.772 x 1.249 piksel çözünürlük ve saniyede 144 kare sunuyor. Parmak izi sensörü ve ön kamera (delme deliği) panelin altına konumlandırılmıştır.

Üçlü kamera tarafında ise 50 MP ana kamera için Sony’den IMX890 görüntü sensörü öngörülüyor. 8 MP ultra geniş açılı ve 2 MP derinlik veya telefoto kamera söylentisi daha az kesin. 20x yakınlaştırma sunması gereken bir telefoto lens için 2 MP bana biraz az geliyor.

Şu ana kadar bilinen veriler hakkında ne düşünüyorsunuz? Çin’den gelen bu tür watt değerleri sizi de rahatsız ediyor mu? Görüşlerinizi bize yorumlarda yazmaktan çekinmeyin.genel-27